You are here
Znamy już oficjalną datę rynkowej premiery Office 2016 dla Windowsa! News 

Znamy już oficjalną datę rynkowej premiery Office 2016 dla Windowsa!

Microsoft poinformował wczoraj o dokładnej dacie premiery najnowszej odsłony autorskiego pakietu biurowego dla systemów z rodziny Windows. Co ciekawe użytkownicy OSu z logiem nadgryzionego jabłka już od przeszło dwóch miesięcy mogą cieszyć się aplikacjami Office 2016.

2016Office2

Już 22 września odbędzie się rynkowa premiera tytułowego pakietu, tym razem przeznaczonego na komputery pracujące pod kontrolą okienek. Przyznam, iż sam jestem ciekawy jak będzie się prezentować finalny build, szczególnie że z wersji Preview korzystam już od kilku dobrych miesięcy. Doświadczenia z użytkowania poglądowego pakietu są w większości pozytywne. Zastosowane rozwiązania, znacznie usprawniły moją pracę z aplikacjami biurowymi, co w moim zawodzie jest szczególnie istotne.

Naturalnie nie obyło się bez pewnych problemów, jak nieoczekiwane zamknięcia programu, chwilowy brak możliwości zapisu dokumentu, ale przymykałem na to oko, zważając na fakt, iż mam do czynienia z wersją testową. Te jak wiadomo posiadają błędy i nie jest to żadnym odkryciem. Jestem pewny, że końcowy produkt spełni w 100% moje oczekiwania.

2016Office3

Poniżej lista najistotniejszych z mojego punktu widzenia nowości, mających zagościć w Office 2016:

  • Edytowanie dokumentu w czasie rzeczywistym (współdzielone z innymi użytkownikami)
  • Obsługa załączników Outlook
  • Pełna integracja z chmurą OneDrive
  • Usprawnienia pracy na wielu monitorach
  • Nowe motywy
  • Nowy system podpowiedzi (rozszerzona pomoc)
  • Zaawansowane narzędzia do tworzenia prognoz
  • Usprawnienia baz danych

Te i wiele innych udogodnień mają sprawić, iż praca z pakietem biurowym giganta z Redmond stanie się produktywniejsza. Czy taka okaże się w praktyce? Myślę, że tak, choć z końcową oceną wstrzymam się do czasu zapoznania z opisywaną wersją.

2016Office4

Wiadomość o dacie rynkowej premiery nie ucieszy niestety wszystkich. Znam wiele osób, które zdecydowały się korzystać z Office 2016 Preview właśnie ze względu na “pozorną” darmowość rozwiązania. W zamian za bycie testerem otrzymywali do czasu zakończenia prac w pełni funkcjonalny pakiet. Wszystko pięknie, lecz pod koniec września wspomniane osoby zostaną pozbawione możliwości bezpłatnego użytkowania pakietu i jestem pewny, że nie tryskają z tego powodu radością. Cóż, może uda mi się przekonać je do zakupu płatnej wersji oprogramowania. Kto wie…

Źródło: TheVerge.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment