You are here
Dziś premiera Super Mario Maker na Wii U – sprawdź się w roli gamedesignera! konsole 

Dziś premiera Super Mario Maker na Wii U – sprawdź się w roli gamedesignera!

Jeśli znudziły Wam się poziomy dostępne w Super Mario Bros. teraz możecie tworzyć własne dwuwymiarowe levele, by następnie dzielić się nimi z innymi miłośnikami przygód wąsatego hydraulika, a wszystko to dzięki Super Mario Maker.

Mario slide

To rozwijające kreatywność narzędzie pozwoli w dziecinnie łatwy sposób tworzyć dodatkowe plansze do jednej z najlepszych produkcji platformowych w historii gier. Należy tutaj nadmienić, iż Ci, którzy myślą, że od razu po odpaleniu tytułu powita nas rozgrywka, muszą zweryfikować swoje oczekiwania. Super Mario Maker bliżej do aplikacji niż pełnoprawnej gry, w której projektujemy własne plansze, by wynikami naszej pracy podzielić się z resztą użytkowników. Całość obsługujemy za pomocą ekranu dotykowego padleta Wii U, co jest całkiem proste, dzięki intuicyjnemu interfejsowi. Chcemy wstawić na planszę: rurę, cegłę czy konkretnych wrogów? Wybieramy interesującą nas opcję z menu i bez problemu umieszczamy takowy element w zaplanowanym przez nas miejscu, po czym na bieżąco możemy przetestować jak wspomniane zmiany wpływają na rozgrywkę.

Twórcy pozwolili nam na wykorzystanie dwóch stylów graficznych: oryginalnego 8-bitowego dla miłośników gier retro oraz bardziej nowoczesną oprawę z gry New Super Mario Bros. U dla sympatyków współczesnych produkcji.

W założeniu Nintendo, ich najnowszy produkt miał być bezpośrednią konkurencją dla podobnych pomysłów Sony (LittleBIGPlanet) oraz Microsoftu (Project Spark). Czy bardziej przypadnie do gustu growej braci? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy już niedługo…

http://www.youtube.com/watch?v=ZwO09vJAPDs

Produkcja dystrybuowana jest wyłącznie cyfrowo, więc osoby lubiące posiadać fizyczne egzemplarze, mogą się poczuć lekko zawiedzione.

Źródło: ConQuest Entertainment

 ________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór konsol i gier w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment