Benchmark6Nexus750x300

Znamy specyfikację Motoroli Shamu, czyli Nexusa 6

Google nie odniosło się jeszcze oficjalnie do pogłosek o nadchodzącym modelu kontynuującym linię Nexus. Na szczęście za sprawą przecieków oraz wyników benchmarków o specyfikacji technicznej wiemy już całkiem sporo. Wierzcie na słowo – to będzie mocarz!

Benchmark6Nexus750x300

Jeśli zawierzyć plotkom oraz wynikom benchmarków takich jak: Antutu, oraz GFX, możemy być niemal pewni konfiguracji kolejnego Google Phone’a. Ta zapowiada się naprawdę interesująco, co z pewnością przełoży się na płynne działanie najnowszego Androida L.

Shamu zostanie wyposażony w najwydajniejszy na tę chwilę układ Qualcomm’a, czyli Snapdragon 805, którego zegar będzie taktowany częstotliwością do 2.65Ghz. Mamy tutaj do czynienia z chipsetem, w którego skład wchodzą rdzenie Krait 450 oraz grafika Adreno 420. Dodajmy do tego 3GB pamięci RAM oraz „czyste” oprogramowanie i możemy być pewni, że urządzenie sprosta każdemu, nawet bardziej wymagającemu zadaniu.

Początkowo mówiło się o tym, że ekran kolejnego Nexusa będzie posiadał przekątną zbliżoną do 6-cali. Nie dziwiło to nikogo, ponieważ trend powiększania powierzchni roboczej zawładnął już dawno rynkiem smartfonów. Mimo to wielu użytkowników chwali sobie wyświetlacze w rozsądnych rozmiarach. Najwidoczniej, przy projektowaniu Motoroli Shamu wzięto pod uwagę zdanie społeczności, gdyż we wspomnianym telefonie znajdziemy 5.2-calowy ekran, pracujący w rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pix).

Na temat możliwości fotograficznych modelu, obecnie nie wiadomo zbyt wiele. Właściwie możemy być niemal pewni tylko tego, że aparat główny będzie posiadał 13 Mpix matrycę, zaś przednia kamerka do wideo rozmów 2.1 Mpix.

Należy pamiętać, że nie są to dane oficjalne, lecz zważając na źródła – są wysoce prawdopodobne.

Źródła: 1, 2.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...