Might&Magic: Heroes 7 oficjalnie zapowiedziane!

Na targach Gamescom 2014, Ubisoft poinformował graczy o pracach nad siódma odsłoną kultowych „Hirołsów”.

Za produkcję najnowszej odsłony serii odpowiada niemieckie studio Limbic Entertainment. Zespół pracował wcześniej nad dodatkami do „szóstki” oraz grą Might & Magic X: Legacy. Można więc śmiało powiedzieć, iż jakieś doświadczenie w temacie, tej kultowej produkcji zdobyli. Plusem dla twórców jest chęć nawiązania stałej relacji ze środowiskiem graczy. Oznacza to, iż fani serii, będą mieli niemały wpływ na ostateczny kształt produktu. Może w końcu uda się uniknąć hejtów i najnowsza odsłona, choć w minimalnym stopniu zbliży się do popularności „trójki”.

Na ten moment wiemy, że w M&M:H 7 obejmiemy kontrolę nad stworzeniami z następujących zamków: Akademia, Bastion, Nekropolia, Przystań. Dwa kolejne wybrane zostaną w ramach głosowania, które właśnie wystartowało na oficjalnej stronie produkcji. W pierwszym starciu w szranki stanęły frakcje Sylvan oraz Fortecy. Pozostała para nie została jeszcze ujawniona. Nie ma się jednak co przejmować losem przegranych, bo pojawią się zapewne w dodatkowej zawartości DLC.

Co zostało zmienione w stosunku do poprzednika? Przede wszystkim przebudowano system ekonomiczny. Do dyspozycji mieliśmy do tej pory cztery rodzaje surowców. Teraz otrzymamy, aż siedem. Każdą frakcję reprezentować będzie własny ekran miasta oraz osiem unikatowych jednostek. Nie uświadczymy także systemu konwersji podbitych grodów, co akurat osobiście uważam za wielki błąd. Powrócą za to znane z czwartej części karawany. Jak to przekłada się na rozgrywkę? Jednostki nie będą mogły się teleportować między miastami, co znacznie wydłuży czas oczekiwania na wsparcie w np. oblężonym zamku. Skoro już jesteśmy przy opcji walki… Pomocne nam tutaj okażą się katapulty, balisty oraz namioty z medykami.

Gra zawierać będzie siedem kampanii. Po jednej dla każdej z ras plus jedna dodatkowa stanowiąca zwieńczenie całej fabuły. Pola bitew mają być gęściej zapełnione różnego rodzaju „wspomagaczami”, ale i przeszkodami. Tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 3. Premiera Migh&Magic: Heroes 7 zaplanowana jest na bliżej nieokreślony kwartał przyszłego roku. Wiadomym jest to, iż produkcja pojawi się wyłącznie na platformę PC.

http://www.youtube.com/watch?v=3sKThkkD2Kk

Więcej informacji o siódmej odsłonie M&M znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...