Galaxy Note 8

Znamy wygląd Galaxy Note 8, czyli najgorętsza premiera roku zbliża się wielkimi krokami

Galaxy Note 8 to w mojej ocenie jedna z najważniejszych premier w historii Samsunga. Dlaczego? Phablet ma być dowodem na to, że seria Note dalej ma się świetnie i w dalszym ciągu stanowi solidną propozycję dla biznesu. Dziś, dzięki Ice Universe możemy zapoznać się z designem rzeczonego urządzenia.

Galaxy Note 8

Przecieków na temat Galaxy Note 8 było wiele, ale żaden z nich nie pokazał dotychczas tak szczegółowego wyglądu konstrukcji. Teraz za sprawą użytkownika Twittera @Unverselce możemy podziwiać design nadchodzącego phabletu Samsunga. Patrząc na grafiki łatwo wywnioskować kilka istotnych spraw, a w zasadzie zmian, które spotkają nadchodzącego Note’a.

Czy to Galaxy Note 8?

Nie przedłużając, prezentujemy wam najnowszy przeciek zawierający grafikę przedstawiającą Galaxy Note 8. Nie jest to pierwszy lepszy render, a szczegółowa praca ukazująca sprzęt w pełnej krasie. Dobrze, w zasadzie możemy zapoznać się jedynie z wyglądem przedniego panelu. Tył pozostaje dla nas tajemnicą. Skupmy się więc na przedzie.

Na grafice widać sprzęt niemal zupełnie pozbawiony ramek okalających wyświetlacz. Jest to w zasadzie standardem w dzisiejszej wyższej półce cenowej, ale nie tylko. Nawet średniaki potrafią w tej materii zaskoczyć, czego idealnym przykładem będzie zaprezentowany niedawno LG Q6. Samsung nie mógł, po prostu nie mógł zastosować zabiegu innego niż zredukowanie przestrzeni ramek do niezbędnego minimum. Mnie to cieszy, sprzęt wygląda schludnie i pomimo słusznych rozmiarów wyświetlacza, wymiary konstrukcji mogą okazać się znacznie mniejsze, niż miało to miejsce w przypadku poprzedników z serii Note. Widzimy też, że producent zdecydował się zrezygnować z klawiszy fizycznych na rzecz przycisków dodatkowych, które niestety zajmują dolną część ekranu dotykowego. Plusem takiego rozwiązania jest wysoka konfigurowalność wspomnianych przycisków, gdyż w każdej aplikacji mogą one wyświetlić dodatkowe opcje. Oczywiście, pod warunkiem, że producent przewidział taką ewentualność. Na górnym panelu umieszczono aparat do selfie, czujniki oraz maskownice głośnika rozmów.

Jak wspomniałem wcześniej, wygląd oraz funkcje tylnego panelu pozostaną na razie tajemnicą. Jako że nie zauważyłem na froncie czytnika linii papilarnych, podejrzewam, że producent umieścił wspomniany moduł na “pleckach”. To tylko jeden z przewidywanych wariantów, gdyż Samsung mógł w Galaxy Note 8 zupełnie zrezygnować z rzeczonego skanera biometrycznego. Za odblokowywanie mógłby odpowiadać wtedy skaner tęczówki lub inne innowacyjne rozwiazanie.

Premiera jeszcze w sierpniu

Co najmniej kilka źródeł podaje, że Galaxy Note 8 zostanie zaprezentowany jeszcze w sierpniu, uściślając — w drugiej połowie miesiąca. Jest to wysoce prawdopodobne, zwłaszcza że zbiegnie się to w czasie z oficjalną prezentację nadchodzących iPhone’ów. Jak wiadomo, Samsung uwielbia wbijać tego typu szpile Apple’owi, ten zaś nie pozostaje Koreańczykom dłużny.

Samsung musi jednak być stuprocentowo pewny tego, że Galaxy Note 8 nie zawiedzie użytkowników pod żadnym względem. Ostatni przedstawiciel serii Note okazał się totalną klapą. Owszem, chodziło o baterię, ale spowodowała ona decyzję o wycofaniu Galaxy Note 7 ze sprzedaży. Koreańczycy nie mogą po raz kolejny zawieźć użytkowników. Ostatni “fail” był wystarczająco zniechęcający dla społeczności.

Źródło: Twitter

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...