ZTENubie750x300

ZTE Nubia X6 – czyżby realna konkurencja dla Note 3?

ZTE z biegiem czasu staje się coraz popularniejszą marką. Urządzenia cechuje wysoka jakość wykonania, ciekawy design oraz niższa niż w przypadku konkurencji cena. Dziś producent oficjalnie zaprezentował swoje najnowsze urządzenie – phablet Nubia X6. Przyjrzyjmy się bliżej specyfikacji technicznej.

ZTENubie750x300

Patrząc na konfigurację sprzętową można śmiało sądzić, że propozycja ZTE może konkurować z Samsungiem Note 3. Przynajmniej w teorii, gdyż doskonale wiadomo, iż oprogramowanie Samsunga obfituje w autorskie funkcje oraz rozwiązania nie mogące się równać z tymi stosowanymi przez konkurencję.

Nubia X6 została wyposażona w 6.5-calowy ekran FullHD. Nie oszukujmy się, rozmiar jest spory, lecz zastosowanie cienkich ramek okalających wyświetlacz powoduje, że urządzenie wydaje się smuklejsze.

Za wydajność odpowiadać będzie układ Qualcomm Snapdragon 801, taktowany zegarem 2.3Ghz oraz 3GB RAM. Oczywiście, tak potężne podzespoły potrzebują odpowiednio dużej baterii. ZTE stanęło na wysokości zadania i umieściło w opisywanym modelu akumulator o pojemności aż 4250 mAh.  Nad pracą całości czuwać będzie Android JellyBean w wersji 4.3 wraz z nakładką Nubia UI.

13Mpix aparat główny pozwoli na wykonanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości, na wbudowanej pamięci flash (32GB lub 64GB). Naturalnie, w urządzeniu pojawiło się wsparcie dla LTE, Bluetooth 4.0 oraz USB 3.0.

Na tę chwilę Nubia X6 można nabyć za  kwotę 485 lub 565 dolarów, w zależności od wersji (32/64)

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...