„Śladami stalkerów: Czarnobyl” – IMGN.PRO wraz z serwisem Napromieniowani.pl zapraszają na wyprawę

Jeśli jesteś miłośnikiem gry „Stalker” i uwielbiasz wszelkiego rodzaju wyprawy, to warto połączyć obie pasje…

Serwis Napromieniowani.pl przy współpracy IMGN.PRO organizują wyprawę „Śladami stalkerów”. Ma ona na celu eksplorację miejsc, które mieliśmy przyjemność zwiedzać w kultowej serii gier FPS S.T.A.L.K.E.R. Dzięki temu przedsięwzięciu gracze będą mieli możliwość porównania autentycznych lokacji z tymi przedstawionymi w produkcji.

Organizatorzy pod pojęciem „Śladami stalkerów” mają na myśli cały cykl wypraw, w których przedstawiciele serwisu apromieniowani.pl zaprezentują nam w formie wideo oraz foto relacji opuszczone miejsca, zakłady, strefy zamknięte ogólnie lokacje, które były inspiracją dla twórców gier video.

Wyprawa do Czarnobyla rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa tydzień, w tym czasie ekipa Napromieniowanych zwiedzi teren zamkniętej Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia. Zapoznamy się nie tylko z uszkodzoną elektrownią jądrową, ale również z jej wnętrzem. Kolejnym punktem wycieczki ma być miasto pracownicze Prypeć. Jednak najważniejszym miejscem, które chcą odwiedzić organizatorzy wyprawy jest „Oko Moskwy”, czyli słynny „Mózgozwęglacz” ze Stalkera.

Na temat wyprawy zechciał wypowiedzieć się Krystian Machnik, założyciel Napromieniowani.pl:

„To będzie wyjątkowa wyprawa nie tylko ze względu na wyjątkowość miejsca, w które jedziemy. Zamierzamy maksymalnie wykorzystać ten czas, by odkryć najbardziej intrygujące, ale i często mało znane fakty z Czarnobyla. Pokażemy też, jakie jest faktyczne promieniowanie w opuszczonym mieście Prypeć i wejdziemy w miejsca o najsilniejszym skażeniu. Oczywiście, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności. Jedno za to mogę obiecać: będzie się działo.”.

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak odważnego projektu jakim jest wyprawa „Śladami stalkerów”. Nasza współpraca z serwisem Napromieniowani.pl zaczyna się od Czarnobyla, ale już mamy w głowie kolejne plany. Mam nadzieje, że w tym roku uda nam się zorganizować jeszcze przynajmniej jedną wyprawę.” – dodaje Łukasz Kubiak z IMGN.PRO.

Relacje z wyprawy będzie można śledzić na Facebookowej stronie Napromieniowani.pl, jak również na facebooku IMGN.PRO.

Źródło: IMGN.PRO, foto: Krystian Machnik

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...