You are here
Zwiastun Irlandczyka – Scorsese nie zawodzi w kinie gangsterskim artykuły News 

Zwiastun Irlandczyka – Scorsese nie zawodzi w kinie gangsterskim

Minęło zaledwie kilkanaście godzin od tego, jak Netflix udostępnił pierwsze zdjęcia ze swojej produkcji, a tymczasem właśnie na YouTube „wjechał” zwiastun Irlandczyka. Trochę ponad dwie minuty, ale to wystarczy, by mieć nadzieję na to, że kolejny z filmów opatrzony logiem VOD, nie będzie kontynuował niezbyt chlubnej serii porażek artystycznych. Przynajmniej takie odnosimy wrażenie.

Zwiastun Irlandczyka
Fot. Netflix / YouTube

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy zwiastun można zmontować tak, żeby wyglądał jak najlepszy film. Netflix jest w tym mistrzem, bo zdarzyło nam się już nabrać na kilka takich trailerów, gdzie finalnie otrzymywaliśmy mocno średnie kino. Jednak w przypadku Martina Scorsese jesteśmy dziwnie spokojni, bo reżyser naprawdę bardzo rzadko tworzy coś, czego nie da się oglądać. To pierwsza jego produkcja dla serwisu VOD i jesteśmy niezmiernie ciekawi, co z niej wyjdzie.

Zwiastun Irlandczyka

Co takiego pokazuje nam zwiastun Irlandczyka? Przede wszystkim to, jaki klimat będzie miała cała opowieść. Od raz kojarzy nam się z Chłopcami z ferajny czy też Pewnego razu w Ameryce, ale to pewnie głównie ze względu na obsadę. W Irlandczyku pojawią się przecież nazwiska, które bezsprzecznie kojarzone są z kinem gangsterskim, a przynajmniej były z nimi kojarzone przed laty. Na ekranie pojawi się więc Robert De Niro, ale będziemy mogli także zobaczyć Ala Pacino oraz Joe Pesci’ego. Oczywiście obecność aktorów w danej produkcji nie musi świadczyć o jej wysokiej jakości, ale w tym przypadku nad ich grą czuwał sam Scorsese, więc nie powinniśmy mieć powodów do obaw.

Zwiastun Irlandczyka pokazuje, że sam tytuł będzie mocno osadzony w amerykańskich realiach lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, bo widzimy nawet fragment z zamachu na Johna F. Kennedy’ego, który miał miejsce 22 listopada 1963 roku w Dallas. Fabuła ma też dotyczyć zaginięcia przywódcy związków zawodowych, czyli Jimmy’ego Hoffa. Smaczku całości dodaje to, że za scenariusz odpowiada Steven Zaillian, który napisał także Moneyball, Dziewczynę z tatuażem (wersja Davida Finchera) czy Listę Schindlera, za którą nagrodzony został Oscarem. Irlandczyk pojawi się na Netflix jesienią tego roku. Czekamy!

Telewizory, które pozwolą wam cieszyć się niesamowitą jakością obrazu, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix informacja prasowa / YouTube / IMDB / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment