You are here
Zwiastun Mindhunter 2 – o czym opowie kolejny sezon serialu? artykuły News 

Zwiastun Mindhunter 2 – o czym opowie kolejny sezon serialu?

Wielkimi krokami zbliża się chyba najważniejsza serialowa premiera tego miesiąca. W sieci zadebiutował właśnie nowy zwiastun Mindhunter 2, który bardzo przybliża historię, której widzowie będą mogli się z bliska przyjrzeć. Sądząc po tej krótkiej zapowiedzi, możemy być spokojni o to, że klimat całości został zachowany.

Zwiastun Mindhunter 2
Fot. Netflix

Pierwszy sezon serialu od Netflix, okazał się wyjątkowy pod praktycznie każdym względem. Widzowie nie dostali bowiem klasycznego serialu kryminalnego, gdzie para detektywów ma zająć się wyjaśnieniem konkretnego zabójstwa, ale twórcy skupili się na początkach kryminalistyki w FBI. Konkretniej na tym, jak postrzegano wtedy seryjnych morderców, którzy dopiero co zaczęli być rozpoznawani w ten sposób. Mindhunter pokazał, że można stworzyć doskonały serial, bez powielania dobrze znanych wszystkim schematów.

Zwiastun Mindhunter 2

Kiedy zapowiedziano, że David Fincher zamierza nakręcić serial dla platformy Netflix, informacja ta wywołała niemałe poruszenie. Trzeba tu wspomnieć, że to nie był pierwszy raz, kiedy reżyser zabrał się za tego typu formę, bo przecież pierwsze odcinki House of Cards zostały nakręcone właśnie przez niego. W zestawieniu z dobrym scenariuszem, musiał powstać hit i tak się właśnie stało. Mindhunter to opowieść, która została oparta na książce pod tytułem Mindhunter: Tajemnice elitarnej jednostki FBI autorstwa Marka Olshakera i Johna E. Douglasa. I już sama nazwa książki wskazywała na to, czego po serialu możemy się spodziewać.

Zwiastun Mindhunter 2 pokazuje widzom, że klimat, który znali z pierwszej odsłony, został zachowany, choć David Fincher został tutaj tylko producentem i nie zasiada na stołku reżysera. Zresztą przy okazji pierwszego sezonu także nie był odpowiedzialny za wszystkie odcinki, a jedynie za początek oraz sam koniec historii. To było widać, ale całość i tak broniła się doskonale. Zwiastun Mindhunter 2 pokazuje jednak, że nie ma się czego obawiać, jeżeli chodzi o jakość oraz sposób narracji, bo ewidentnie dostaniemy tutaj dobrą kontynuację, która będzie rozwijała zaznaczone w pierwszym sezonie wątki.

Atlanta i morderstwa dzieci

O ile pierwszy sezon nie do końca skupiał się na konkretnym prowadzeniu śledztwa, a raczej na odkrywaniu tego, jak funkcjonuje mózg seryjnego mordercy, to w przypadku drugiego szykują się duże zmiany. Zwiastun Mindhunter 2 pokazuje nam, że para bohaterów, czyli Holden Ford (Jonathan Groff) oraz Bill Tench (Holt McCallany) mają za zadanie pomóc policji z Atlanty w rozwikłaniu palącego ich problemu. Otóż pod koniec lat siedemdziesiątych na terenie miasta doszło do wielu zabójstw, które dotyczyły głównie dzieci. Wiadomo, że takie informacje zawsze szokują, ale w tym przypadku dla mieszkańców Atlanty musiało to być wyjątkowo nieprzyjemne przeżycie.

Rodzice zabraniali dzieciom wychodzenia z domu, wzmożono policyjne patrole na ulicach, a nad samą sprawą pracowało pod stu funkcjonariuszy z różnych działów. W drugim sezonie Mindhunter, widzowie będą mogli przyjrzeć się właśnie pracy Forda i Tencha, którzy dysponują wiedzą o tym, jak zachowuje się seryjny morderca. Jednak w samym serialu pojawią się także inne postaci, które są dobrze znane. Jedną z nich będzie Charles Manson, który grany będzie przez Damona Herrimana. Ten sam aktor wcielił się w tą samą postać w ostatnim filmie Quentina Tarantino, czyli Pewnego razu… w Hollywood. Zarówno Mindhunter 2, jaki i obraz Tarantino, pojawią się tego samego dnia w Polsce, czyli 16 sierpnia. Można więc powiedzieć, że zostało bardzo mało czasu na to, by nadrobić pierwszy sezon historii o początkach profilowania kryminalnego w FBI. Gwarantujemy wam, że nie będziecie zawiedzeni.

Nowe laptopy oraz smartfony, które pozwolą wam oglądać to, co tylko chcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowy, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix / YouTube / IMDB / Wikipedia / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment