You are here
Zwiastun Night Monkey – Sony wie, jak robić ciekawe promocje artykuły News 

Zwiastun Night Monkey – Sony wie, jak robić ciekawe promocje

Dalej nie ucichła jeszcze sprawa tego, że Sony i Marvel nie doszli do porozumienia, a Spider-Man został „wyrzucony” z uniwersum MCU. Jednak samo Sony postanowiło częściowo przekuć negatywną prasę, która spadła w większości na nich, na swoją korzyść. I tak właśnie pojawił się zwiastun Night Monkey, czyli filmu, który nie istnieje. Jeszcze.

Zwiastun Night Monkey
Fot. Sony / Night Monkey

Fani człowieka pająka nie maja ostatnio powodów do radości. Wprawdzie ostatni pełnometrażowy film z jego udziałem był naprawdę interesującą produkcją, to już na następny przyjdzie nam sporo poczekać. O ile takowy w ogóle powstanie, bo nie wiadomo w jakiej wersji mógłby się pojawić. Zatarg pomiędzy Sony a Marvelem sprawił, że postaci, których prawa należą do jednego ze studiów, nie pojawią się w filmach drugiego. Poszło oczywiście o pieniądze, ale poszkodowani jak zawsze są tutaj fani. Sony przygotowało dla nich coś na osłodzę, choć to łyżka miodu w beczce dziegciu.

Zwiastun Night Monkey

Kiedy pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Spider-Man może już nigdy nie pojawić się w filmach Marvela, Internet zalała fala śmiesznych obrazków, które miały w teorii wpłynąć na zmianę decyzji obu wytwórni. Na razie nic nie wskazuje na to, żeby miało się cokolwiek w tej kwestii zmienić, ale widocznie ktoś w Sony stwierdził, że dobrze wykorzystać twórczość internautów i przy okazji wypromować ostatni film ze Spider-Man’em. Jeżeli nie oglądaliście jeszcze Spider-Man: Far from Home, to lepiej nie oglądajcie trailera, bo choć nie ma w nim specjalnych spoilerów, jeżeli chodzi o samą fabułę, to może wam on zepsuć pewien żart.

Zwiastun Night Monkey przedstawia bowiem Petera Parkera w wyjątkowym stroju z którego korzystał przez chwilę, podczas swojej wizyty w Europie. Przedstawiał się wtedy jako Night Monkey, a kiedy Internauci zaczęli tworzyć memy odnośnie sytuacji związanej z prawami do wizerunku postaci, część z nich zasugerowała, żeby Peter pojawiał się w filmach właśnie pod tym pseudonimem. To oczywiście żart, ale całkiem przyjemny i sprawiający, że faktycznie lekko poprawił się wszystkim humor. Jednak sam zwiastun Night Monkey nie zawiera żadnych nowych scen, a jedynie te, które pojawiły się w Far from Home. Czemu więc w ogóle Sony zdecydowało się na jego przygotowanie?

Promocja jest najważniejsza

Zwiastun Night Monkey powstał po to, by promować wydanie filmu Spider-Man: Far from Home na DVD oraz Blu-Ray. To ma nastąpić w stanach już 1 października i w związku z tym, wytwórnia postanowiła o tym fakcie przypomnieć w wyjątkowy sposób. Jak przystało na wydania skierowane do domowej biblioteczki, możemy spodziewać się wielu dodatkowych materiałów, których nigdzie indziej nie zobaczymy. Pojawią się niewykorzystane w produkcji sceny oraz materiały. Będzie można obejrzeć także materiały zza kulis samej produkcji oraz usłyszeć komentarz twórców. Dla osób, które są fanami całego uniwersum Marvela, będzie to zapewne coś wielce interesującego.

Nie podano jeszcze daty premiery wydania w Polsce, ale spodziewamy się go jeszcze w tym roku, a najprawdopodobniej w listopadzie. To może być też ostatni taki film z „pajączkiem”, bo choć Sony nie zamierza odpuszczać, to jednak ich plany musiały zostać pokrzyżowane przez konflikt z Marvelem. To właśnie w rękach tego drugiego znajduje się więcej praw do wizerunku bohaterów oraz antagonistów z którymi można walczyć. W nowych filmach ze Spider-Man’em nie uświadczymy już chociażby postaci Starka, która była bardzo ważna dla rozwoju całej fabuły w produkcjach od Sony. Miejmy nadzieję, że w przyszłości uda się jednak osiągnąć porozumienie pomiędzy studiami tak, by fani nie musieli dostawać „popłuczyn”. Na razie zostaje nam jedynie zwiastun Night Monkey.

Nowe laptopy oraz smartfony, które pozwolą wam oglądać filmy tak, jak lubicie najbardziej, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Sony / YouTube / Marvel / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment