You are here
Zwiastun Psy 3 – Franz powraca i jest zły, ale ma zasady artykuły News 

Zwiastun Psy 3 – Franz powraca i jest zły, ale ma zasady

Stało się. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun Psy 3 W imię zasad, czyli kontynuacji jednego z najważniejszych i najodważniejszych filmów w polskiej historii kinematografii. Powroty po latach zazwyczaj są mało udane, ale w tym przypadku liczymy na to, że będzie jednak inaczej. W końcu za produkcję wzięła się ekipa, która pracowała przy pierwszych częściach, więc nie może być tragicznie.

Zwiastun Psy 3
Fot. Kino Świat

Psy oraz Psy 2 Ostatni krew to filmy, które zna chyba każdy i to nawet wtedy, kiedy ich nie widział. Cytaty z produkcji weszły już do języka, ale nie będziemy ich przytaczać, bo zawierają słowa, za które nasze mamy wytargałby nas za uszy. Niemniej, dwa pierwsze filmy były czymś znacznie więcej, niż tylko sprawnie nakręconą sensacją. Opowiadały o transformacji kraju i tym, jak niektórzy nie mogli przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości.

Zwiastun Psy 3

Zwiastun Psy 3 pokazuje, że nasi bohaterowie nie do końca ułożyli sobie życie, a przynajmniej nie zgodnie z literą prawa. W końcu mogliśmy się tego spodziewać po wydarzeniach z drugiej części. Franz wychodzi z więzienia po ćwierćwieczu i okazuje się, że rzeczywistość wokół zupełnie się zmieniła. Łącznie z policją, której zasilał kiedyś szeregi. W kultowej roli powraca oczywiście Bogusław Linda, ale nie zabraknie na ekranie także Cezarego Pazury, który ponownie wciela się w „Nowego”. W obsadzie widzimy także i Artura Żmijewskiego w roli Wolfa, co trochę nam nie pasuje do tego, co wydarzyło się w „dwójce”, no ale zobaczymy, co wymyślili twórcy.

Nowa odsłona Psów przynosi także i nowe nazwiska, bo na ekranie pojawi się Marcin Dorociński czy Sebastian Fabijański, czyli współczesne gwiazdy. Zwiastun Psy 3 nie rozwiewa jednak naszych obaw przed tym, czy faktycznie dostaniemy kino, które będzie godne stania w jednym rzędzie z poprzednimi częściami. Za scenariusz oraz reżyserię odpowiada wprawdzie Władysław Pasikowski, ale trzeba wziąć pod uwagę to, że kinematografia dość mocno się zmieniła w ciągu ostatnich trzydziestu lat i trudno jeszcze ocenić, czy twórca sprosta jej wymaganiom.

Kiedy premiera Psy 3?

W kinach Psy 3 W imię zasad pojawią się na początku przyszłego roku, a dokładniej 17 stycznia. Do tego czasu prawdopodobnie dostaniemy jeszcze jeden lub nawet dwa zwiastuny, które będą miały zaostrzyć nasz apetyt na więcej. Nie obawiamy się frekwencji, bo ta zapewne będzie gigantyczna. W końcu mówimy tutaj o dziele kultowym i zapewne każdy będzie chciał je obejrzeć. Miejmy tylko nadzieję, że ta część także stanie się kultowa. Zdjęcia do filmu robi Maciej Lisiecki, czyli człowiek, który pracował między innymi przy Drogówce. Zobaczymy już w styczniu, jak Psy 3 poradzą sobie w nowej rzeczywistości.

Nowoczesne smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Kino Świat / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment