You are here
Honor MagicWatch 2 – klasyczny wygląd i 14 dni na jednym ładowaniu artykuły News 

Honor MagicWatch 2 – klasyczny wygląd i 14 dni na jednym ładowaniu

Tańszy odpowiednik Huawei, czyli Honor, ujawnił właśnie, jak będzie wyglądał jego nowy smartwatch. Nie ma tutaj większego zaskoczenia, że jego wygląd mocno przypomina Huawei Watch GT 2, a to nie jedyne, co oba urządzenia mają ze sobą wspólnego. Co takiego ma do zaoferowania Honor MagicWatch 2 i czy warto rozważyć jego zakup, zamiast modelu od Huawei? Sprawdzamy!

Honor MagicWatch 2
Fot. Honor / Honor MagicWatch 2

Smartwatch od Huawei, o którym wspomnieliśmy we wstępie, charakteryzuje się wyjątkowo dobrze zoptymalizowanym systemem, co przekłada się na długi czas życia urządzenia na jednym ładowaniu. Ma to jednak swoje minusy, bo na inteligentnym zegarku nie ma możliwości zainstalowania żadnej zewnętrznej aplikacji. W ogóle nie ma możliwości doinstalowania niczego, ale jak to się mówi – coś za coś.

Honor MagicWatch 2

Honor MagicWatch 2 w tej kwestii nie różni się niczym od Huawei Watch GT pierwszej i drugiej generacji. Za to pozwala na wytrzymanie na jednym ładowaniu do dwóch tygodni, ale tylko w wersji zegarka z kopertą 46 mm. Wersja mniejsza, czyli 42 mm, ten czas ma skrócony do jednego tygodnia. W obu przypadkach, producent podaje wartości, które powinny być spełnione, żeby sprzęt się nie rozładował. Mamy więc możliwość skorzystania z opcji GPS przez półtorej godziny, trzydzieści minut na prowadzenie rozmów z wykorzystaniem Bluetooth oraz tyle samo na słuchanie muzyki. Jeżeli spełnimy powyższe „wymagania”, możemy liczyć odpowiednio na 14 oraz 7 dni na jednym ładowaniu.

To bardzo dobre wyniki, a już zważywszy na to, że nie duża część smartwatchy oferuje podobne możliwości, bo zegarki trzeba ładować co dziennie lub co drugi dzień. W tej kwestii Honor MagicWatch 2 oraz wspomniany Huawei Watch GT 2 nie mają sobie równych. Plusem tego pierwszego będzie też cena, ale do niej dojdziemy za chwilę. Wizualnie zegarek przybrał dość klasyczny wygląd, gdzie ramka wokół wyświetlacza w wersji 46 mm znajduje się skala tachometryczna, która z pewnością przyda się tym użytkownikom, którzy cenią sobie aktywność fizyczną. Zresztą sam smartwatch kierowany jest raczej do młodszego, bardziej aktywnego użytkownika, niż wersja od Huawei. Kopera 42 mm ma już zaokrągloną obramówkę wokół ekranu i nie ma tam żadnych nadruków.

Specyfikacja Honor MagicWatch 2

Zegarek wykonano ze stali nierdzewnej, a wyświetlacz ma średnicę 1.4 lub 1.2 cala. W obu przypadkach to AMOLED z zagęszczeniem pikseli na poziomie 326 ppi, czyli rozdzielczość wynosi 454×454 i 390×390 pikseli. Procesorem zarządzającym został tutaj Kirin A1, a urządzenie wyposażono jeszcze w dysk o pojemności 4 GB, gdzie można przechowywać do 500 utworów muzycznych. Sprzęt jest wodoodporny do 5 atmosfer i wyposażony w szereg funkcji sportowych. Mierzy także poziom stresu użytkownika, jego tętno oraz monitoruje sen. Na pokładzie znajduje się 15 trybów przypisanych do różnego rodzaju ćwiczeń.

Bluetooth pozwala oddalić się od sparowanego smartfona na odległość do 150 metrów, czyli faktycznie mamy tutaj sporo wspólnego z ostatnim smartwatchem od Huawei. Sprzęt ma pojawić się także w Europie, gdzie jego ceny będą zaczynały się od 179 euro za wersję 42 mm (około 770 złotych netto) i 189 euro za kopertę w rozmiarze 46 mm (mniej więcej 815 złotych netto). Jak widać, jest to tańsza wersja Huawei Watch GT 2, ale dalej droższa od pierwszej generacji zegarka od Huawei, który od jakiegoś czasu można kupić już za około 500 złotych z polskiej dystrybucji. Honor MagicWatch 2 pojawi się także w Polsce  oraz w Czechach, Egipcie, Finlandii, Francji, Niemczech, Indiach, Indonezji, Włoszech, Malezji, Holandii, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Hiszpanii, Tajlandii, na Filipinach, w Turcji, na Ukrainie, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz Wielkiej Brytanii. Premiera zegarka przewidziana jest na 12 grudnia tego roku.

Zegarki, smartwatche oraz akcesoria wearable, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Honor / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment