Android Pay w Polsce – karta płatnicza to przeżytek

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, bezdotykowa metoda płatności od Google debiutuje w naszym kraju. Sprawdźmy kto i gdzie będzie mógł płacić za pomocą Android Pay.
 
Android Pay Pl 750x300

Choć transakcje bezgotówkowe w postaci płatności zbliżeniowych zyskują na popularności, nie są najwygodniejszym rozwiązaniem. Dlaczego? Z prostego powodu – musimy mieć wspomnianą kartę przy sobie. Nie wiem jak nasi czytelnicy, ale mnie zdarza się jej czasem zwyczajnie zapomnieć. W przypadku smartfona byłoby to niedopuszczalne, poważnie – nigdy w życiu nie musiałem „wracać” się po urządzenie mobilne. Podejrzewam, że nie jestem jednostkowym przypadkiem i gros społeczeństwa zna to z autopsji. Z tego też powodu możliwość płacenie sprzętem, który mam zawsze przy sobie (smartfon), wydaje się więcej niż sensowna.

Trudne początki smartfonowych transakcji

Płatności dokonywane telefonem nie są niczym nowym. Nawet w Polsce są one oferowane przez kilku usługodawców. Niestety, aby skorzystać z oferty wspomnianych – należy wyposażyć smartfon w specjalną kartę, a w niektórych przypadkach posunąć się o krok dalej i zmienić bank. W imię czego? Wygody…

A gdyby tak za system płatności odpowiadał gigant niewymagający od nas takich drastycznych zmian? Właściwie takowe rozwiązanie istnieje – nazywa się Androida Pay i debiutuje własnie na naszym rynku.

Android Pay w Polsce – szczegóły

Przykładasz, płacisz i gotowe. Właśnie tak działa najnowsza metoda bezdotykowej płatności Google. Warto dodać, że podobnie do standardowej transakcji za pomocą karty, tutaj również nie zachodzi konieczność wpisywania kodu pin. Oczywiście mówimy tutaj o kwocie do 50 zł.

Chcąc skorzystać z Android Pay należy wyposażyć się w smartfon pracujący pod kontrolą zielonego robota w wersji od 4.4 wzwyż. Ponadto urządzenie powinno obsługiwać technologię NFC. To w zasadzie wszystko jeśli chodzi o wymagania.

Obecnie z AP skorzystają klienci Alior Banku, Banku Zachodniego WBK oraz T-Mobile Usług Bankowych. Należycie do wspomnianej grupy? Świetnie, wystarczy trafić na jeden z 400 krajowych punktów, wśród których znajdziemy sklepy Carrefour, Rossman oraz Costa Caffee. Do listy dołączą wkrótce kolejne banki oraz miejsca akceptujące Android Pay.

Źródło: Google

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...