Atari Game Designer, czyli stwórz własną grę 8-bitową

Pomysł narzędzia, które wspierałoby twórców gier, nie jest wcale nowy. W jaki sposób jednak napisać je tak, by mogli z niego korzystać użytkownicy niebędącymi programistami? Ciekawie prezentuje się Atari Game Designer napisany przez Serba Vladimira Jankovića, na scenie znanego jako Popmilo.

Za pośrednictwem jednego z największych międzynarodowych for poświęconych rodzinie platform Atari sprawdził on w ankiecie preferencje użytkowników. Wyniki ankiety pokazały, że największym uznaniem cieszą się programy proste, dobre zarówno dla kodera, jak i dla kogoś, kto chciałby coś samemu stworzyć, ale niekoniecznie się na programowaniu zna.

Atari Game Designer, w skrócie AGD, służy przede wszystkim do tworzenia platformówek i strzelanek. Inspiracją dla Popmilo było narzędzie Pico-8. Twórcy zależało jednak na stworzeniu programu, który byłby prosty w obsłudze i dopiero potem na dalszym jego wzbogacaniu o nowe opcje.  

Atari Game Designer jest na bieżąco udoskonalany, a o nowościach można przeczytać tutaj. Poniżej filmik przedstawiający test duszków:

http://www.youtube.com/watch?v=OLsNoBKDbSQ

Źródło: atariage

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...