Command & Conquer: Rival jako mobilna gra strategiczna

Choć jestem fanem gier mobilnych, nie do końca podoba mi się ruch Electronics Arts, które zdecydowało się przenieść świat C&C na urządzenia mobilne. Nie mierzi mnie sam fakt pojawienia się Command & Conquer: Rivals na smartfonach, ale wykonanie produkcji.

Command & Conquer: Rival

Wbrew pozorom, gry mobilne są naprawdę dochodowym biznesem. Dostrzega to również studio Electronics Arts, które coraz śmielej poczyna sobie na wspomnianym kawałku rynku. Przeniesienie znanego z PC-tów uniwersum C&C samo w sobie jest wiadomością świetną. W końcu gracze będący fanami marki będą mogli rozkoszować się zabawą na urządzeniach mobilnych. Złą stroną wiadomości jest to, że będziemy mieli do czynienia z przeciętną strategią o oklepanym do bólu stylu rozgrywki. Czy mimo to warto zainteresować się tytułem?

Command & Conquer: Rivals na Androidzie oraz iOS

Rivals to przede wszystkim tytuł dla dwóch graczy, którzy będą między sobą rywalizować. Różni dowódcy mogą pochwalić się różnymi umiejętnościami, które warto wykorzystać w celu uzyskania przewagi nad przeciwnikiem. Walka o terytorium nie jest rzeczą prostą, kiedy w grę wchodzą ograniczenia czasowe. Dynamiczna rozgrywka zapowiada się ciekawie, a przynajmniej tak można wywnioskować z pierwszych filmów prezentujących grę.

Grafice nie można zarzucić nic. Jest poprawna, a nawet atrakcyjna, jednak w mojej ocenie twórcy mogliby postarać się o lepszą oprawę wizualną tytułu. Nie jest to niestety mój jedyny zarzut wobec Command & Conquer: Rivals.

Maszynka do zarabiania pieniędzy

Chciałbym napisać, że C&C Rivals będzie nastawioną na świetną rozgrywkę produkcją, która oczarowuje oprawą audiowizualną, świetnym gameplay’em oraz nietypowymi rozwiązaniami, których nie można było uświadczyć u konkurencji. Niestety, nie mogę tego zrobić. Gra jest jedną z wielu podobnych smartfonowych strategii. Ograniczenie możliwości, powielanie modelu starowania oraz brak “zacięcia” mogą okazać potężnymi przeszkodami, w efekcie czego o sukces końcowy będzie naprawdę ciężko.

Command & Conquer: Rivals trafi na iPhone’y i smartfony z Androidem, ale z wersji testowej, która jest dostępna TUTAJ mogą skorzystać jedynie osoby korzystające z Zielonego Robota. Urządzenia z iOS oraz Androidem możecie kupić na Vipelektrogadzet. Ceny potrafią zaskoczyć.

Źródło: Electronics Arts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2411 More posts in artykuły category
Recommended for you
Google wydało 40 milionów Fossil
Google wydało 40 milionów na… zegarek. Mniej więcej.

Czasem jest tak, że nawet najwięksi giganci branży technologicznej potrzebują pomocy. Tak też stało się...