Google, już oficjalnie zaprezentował Android One – smartfony za 105 dolarów!

Zgodnie z zapowiedziami, gigant z Mountain View pokazał światu pierwsze telefony z linii Android One. Czyżby Google postanowił skupić się na mniej rozwiniętych rynkach?

AndroOneOne

Czysty Android w niebywale niskiej cenie? Właśnie to oferują smartfony z serii Android One, zapowiedzianej na ostatniej konferencji Google I/O. Ta część oferty giganta skierowana jest na rynek indyjski.

Produkcją wspomnianych słuchawek zajęli się mniej popularni producenci (Micromax, Spice oraz Karbonn), co przekłada się na relatywnie niskie ceny. Urządzenia cechuje podobna specyfikacja techniczna i tak nowe słuchawki z Android One zostaną wyposażone w 4.5-calowe ekrany, pracujące w rozdzielczości 480 x 854 pix, czterordzeniowe procesory MediaTek’a (Cortex-A7, taktowane 1,3GHz) oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM.

Oczywiście nowe telefony otrzymają najnowszą obecnie wersję Androida 4.4 KitKat wraz z zapewnieniem nadchodzących aktualizacji.

Ceny słuchawek z tytułowej linii oscylują wokół 105 dolarów. Czy myślicie, że Android One pojawi się w Europie?

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6479 More posts in News category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...