Minecraft doczeka się wersji na mobilne okienka?

Microsoft jest zainteresowany kupnem Minecrafta, a przynajmniej do takie wnioski wysnuł Reuters. Jeśli przypuszczenia okażą się faktem, wiadomość ta uraduje niejednego użytkownika urządzeń z Windows Phone’em na pokładzie.

Transakcja wykupu firmy Mojang, przez giganta z Redmond opiewać ma na kwotę 2,5 mld dolarów. Czy plotki się potwierdzą przekonamy się już jutro kiedy, to informacja o przejęciu twórców Minecrafta ma zostać podana do publicznej wiadomości.

Są to doskonałe wieści dla posiadaczy Lumii oraz urządzeń działających na Windows Phone. Istnieje bowiem spora szansa, iż popularny tytuł, którym niewątpliwie jest Minecraft zawita wreszcie na WP8.1. Do tej pory z mobilną wersją zapoznać się mogli miłośnicy systemów operacyjnych Android oraz iOS, natomiast środowisko Windowsa było traktowane po macoszemu.

http://www.youtube.com/watch?v=x4MEDYEx5fU

Polityka, jaką kierował się Microsoft, przedstawia się następująco. Firma ma zamiar, jak najszybciej wydać wersję zoptymalizowaną pod Windows 8, co jest ukłonem w stronę użytkowników tabletów. W kuluarach mówi się, także o udostępnieniu opcji synchronizacji rozgrywki między edycjami przeznaczonymi na różne platformy sprzętowe. Skutkowałoby to tym, iż gracz rozpoczynający rozgrywkę na urządzeniu mobilnym, mógłby ją bez stresu kontynuować na komputerze stacjonarnym. Działać ma to w obie strony. Istotnym faktem, jest także to iż gigant z Redmond zamierza wprowadzić dodatkowe opcje, które nie pojawiły by się na urządzeniach opartych na konkurencyjnych OS-ach.

Zatem czekamy na rozwój wypadków…

Źródło: Reuters

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...