Google rozwiązuje problem krótko pracujących baterii!

Gigantowi z Mountain View przyznano patent, który ma wydłużyć pracę baterii w smartfonach. Czyżby szykowała się rewolucja?

 Ilość składanych wniosków patentowych rośnie z dnia na dzień. W czołówce niezmiennie zajmują miejsca giganci branży IT jak Apple i Samsung. Google nie pozostaje w tyle i także chce mieć udziały w tym wielkim wyścigu patentowym.

Jak dowiedzieliśmy się z serwisu TechBeat, Google zamierza zrewolucjonizować świat smartfonów poprzez wydłużenie pracy baterii w urządzeniach mobilnych. Jak chce to zrobić? Firma opatentowała system, który zacznie wyłączać niektóre funkcje wyświetlacza, gdy nie będą one potrzebne w celu zmniejszenia zużycia baterii. W ten sposób bateria będzie działać dłużej, ale pogorszy się nam jakość wyświetlanego obrazu.
Od razu nasuwa nam się pytanie: To po co nam zaawansowane ekrany Full HD, gdy i tak obraz będzie do niczego?
Sony-Xperia-Z2
Po cichu mamy nadzieję, że albo system nie zostanie wprowadzony, bo przecież chcemy obrazu najwyższej jakości, albo zrobią tak, aby nie było widać różnicy. Na razie i tak musimy poczekać na rozwój wydarzeń, bo przecież nie wszystkie patenty są w końcu wykorzystywane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6479 More posts in News category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...