Nintendo ma się lepiej niż przewidywali eksperci

Wśród growej gawiedzi podnosiły się głosy mówiące o tym, że „Big N” powoli chyli się ku upadkowi. Opublikowany kilka dni temu raport finansowy za trzeci kwartał bieżącego roku fiskalnego mówi jednak zupełnie coś innego.

Przedstawiciele firmy „Quick” postanowili przypatrzeć się, temu zjawisku nieco bliżej i oto co udało im się ustalić, opierając się na prognozach sześciu przepytanych analityków. Według nich „Nintendo” w trzecim kwartale bieżącego roku fiskalnego zakończonego ostatniego dnia czerwca 2015 roku miało wygenerować zyski w wysokości około 45,22 miliarda jenów (301,67 milionów dolarów). Przewidywania okazały się zdecydowanie zaniżone. Eksperci pomylili się także w kwestii wypracowanych przez Japończyków przychodów, które ukształtowały się na poziomie 271,52 miliarda jenów (2,3 miliarda dolarów), czyli mniej niż pierwotnie domniemywano. Według znawców te miały wynieść 275,54 miliarda jenów (około 2,34 miliarda dolarów).

Za najlepszymi wynikami finansowymi koncernu od pierwszego kwartału 2012 roku stoją: udany start gry „Splatoon” (ta sprzedała się w ilości 1, 62 mln egzemplarzy), premiera najnowszych odsłon serii „Pokemon” – „Omega Ruby” i „Alpha Saphire” (9,4 mln sprzedanych kopii gry), wynik finansowy „Super Mario Bros” na kieszonsolkę „3DS” (produkcja znalazła się w rękach 6,19 milionów osób) czy szał na figurki „Amiibo”, który ogarnął konsumentów.

Japończycy mają również powody do zadowolenia, jeśli chodzi o zbyt konsol. W ciągu pierwszych 9 miesięcy roku „Wii U” zostało sprzedane w ilości 3 mln egzemplarzy, co łącznie od debiutu rynkowego urządzenia daje 9,2 mln sztuk. W podobnym okresie handheld „3DS” uzyskał wynik 7 mln sprzedanych sztuk (w samym trzecim kwartale sprzedaż sięgnęła 5 mln sprzedanych egzemplarzy sprzętu).

Jeśli weźmiemy pod uwagę politykę ekspansji rynku produkcji na urządzenia mobilne i dalszy wzrost przychodów ze sprzedaży figurek, przyszłość „Nintendo” nie maluje się już w czarnych barwach. Niepokoić może jedynie problem ze znalezieniem następcy zmarłego w połowie tego miesiąca Satoru Iwaty. Należy również przypomnieć o pracach nad nową konsolą o nazwie kodowej „NX”.

Nie pozostaje nam nic innego, jak uważnie przyglądać się przyszłości firmy rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni, a jeśli lubicie zagłębiać się w różnego rodzaju tabelkach, odsyłam was pod ten adres, gdzie znajdziecie szczegółowy raport finansowy „Nintendo” za trzy ostatnie miesiące.

 Źródło: Nintendo

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór konsol i gier w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...