Nowe funkcje menagera urządzeń w Androidzie

Sam pomysł zdalnego sterowania urządzeniem pracującym pod kontrolą zielonego robota jest genialny, lecz wykonanie jedynie przyzwoite. Głównie za sprawą ograniczonej funkcjonalności menagera urządzeń. Na szczęście Google zamierza dodać do niego kilka przydatnych nowości…

GoogleAndroidMegar

Specjaliści od dokładnego badania kodów źródłowych z AndroidPolice  odkryli niewykorzystywane na tę chwilę skrypty. Co to oznacza?

Główną zmianą jest zaimplementowanie do aplikacji możliwości zdalnej blokady urządzenia poprzez założenie hasła. Funkcja może okazać się przydatna, szczególnie, jeśli nie jesteśmy przekonani do innych możliwości menagera urządzeń. „Głośny dzwonek” może pomóc nieuczciwemu znalazcy w zlokalizowaniu urządzenia, a co za tym idzie, uzyska on dostęp do naszych danych. Blokując zdalnie dostęp do smartfona powinniśmy czuć się spokojniejsi.

Niestety, na chwilę obecną nie jest znane oficjalne stanowisko giganta z Mountain View w kwestii zmian dotyczących menagera urządzeń. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6479 More posts in News category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...