Nowe Logo Google – spłaszczania ciąg dalszy

Wczoraj wieczorem gigant z Mountain View postanowił zrobić niespodziankę i poinformował za pośrednictwem swojego bloga o ważnej z punktu widzenia firmy zmianie. Mówiąc ściślej – chodziło o przeprojektowane dotychczasowego loga. Sprawdźmy, jak teraz prezentuje się ów wizytówka przedsiębiorstwa.

GoogleNewGIF

Osoby odpowiadające za wygląd nowego loga zdecydowały się na wykorzystanie obecnie panującej mody na „flat design”, czyli upraszczanie i spłaszczanie grafiki do granic możliwości, dzięki czemu ta staje się przejrzystsza i czytelniejsza. Właściwie postępowanie projektantów nie powinno dziwić nikogo, gdyż wspomniany trend gości już w pozostałych usługach firmy od dłuższego czasu. Teraz korporacja najwidoczniej chce ujednolicić to i owo.

Opisywane zmiany z pewnością mają ścisły związek z niemałym zamieszaniem, jakim bez  wątpienia jest Alphabet, o którym pisał mój redakcyjny kolega. Sundar Pichai, po objęciu „sterów” nad Google najwidoczniej postanowił co nieco odświeżyć wizerunek firmy. Wizerunek? Tak, nie mam tu na myśli wyłącznie redesignu loga. Zmianom ulegną też inne graficzne elementy usług wspomnianego ekosystemu. Wystarczy spojrzeć choćby na wyszukiwarkę czy aplikację Map po ostatniej aktualizacji.

ddadsa

Czy nowy image może się podobać? Oczywiście, ujednolicenie wizerunku, dostosowanie się do obecnie panujących trendów oraz wywołanie powiewu świeżości – wszystko to powoduje, iż zmiany zostały odebrane przez internetową społeczność niezwykle ciepło. Oczywiście, na forach internetowych znajdziemy niezliczoną liczbę malkontentów, którzy będą hejtować pomysł Sundara Pichai, ale nie warto się nimi przejmować.

Czy zmiana loga to zapowiedź większych zmian wizualnych, jakie mogą zajść w produktach Google? Nie odbierałbym tego jako bezpośredni wstęp do rewolucji, choć mam przeczucie, że za wspomnianą sytuacją stoją inne plany giganta z Mountain View. Jakie? Odpowiedź na to pytanie przyjdzie z czasem.

Źródło: Google

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...