You are here
Nowy Gmail dostępny dla wszystkich artykuły News 

Nowy Gmail dostępny dla wszystkich

Przeglądarkowa wersja poczty Gmail trąciła myszką. Google widząc problem, postanowił gruntownie przebudować interfejs webowej odsłony usługi dodając do niego użyteczne funkcje znany choćby z wcześniejszej aplikacji Inbox. Zmiany zaczynają być widoczne u pierwszych użytkowników.

Gmail

Pisząc, że nowy Gmail będzie dostępny dla wszystkich, nie mijam się z prawdą. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zmiany pojawiają się na kontach użytkowników stopniowo. Jedni otrzymali nowy interfejs już teraz, pozostali otrzymają go wkrótce, a jeszcze inni, chcąc przetestować rozwiązanie, muszą własnoręcznie aktywować nowości. Jedno jest pewne — na zmiany, o których traktuje dzisiejszy wpis, warto było czekać.

Gmail z nowym zarządzaniem wiadomościami

Dotychczas chcąc wejść w konkretne interakcje z daną wiadomością email, należało zwyczajnie ją otworzyć i wybrać odpowiednie narzędzie. Teraz czynności takie jak usuwanie, archiwizowanie czy zaznaczanie jako przeczytane możemy wykonać z panelu głównego poczty. Wystarczy najechać na interesującą nas wiadomość.

Gmail

Pod mailami, w których pojawiły się załączniki ze zdjęciami lub dokumentami, od teraz pojawiają się odpowiednie ikony, które informują użytkownika poczty Gmail o tym, co aktualnie znajduje się w emailu.

Odkładanie na później, automatyczne przypomnienia i inteligentne podpowiedzi

Gmail

Po otrzymaniu nowej poczty, nie musimy od razu decydować się na konkretne działania związane z wiadomością. Nowy Gmail pozwala na ustawienia przypomnienia o wiadomości za określony przez użytkownika czas. Co ciekawe, jeśli sami nie zdecydujemy się na ustawienie wspomnianej przypominajki, usługa po kilku dniach sama przypomni i konieczności odpisania na maila.

Sprytne, prawda? Równie sprytnie przedstawiają się tak zwane Smart Replay, czyli inteligentne odpowiedzi. Funkcja to nic innego jak podpowiedzi Google generowanie na podstawie analizy treści wiadomości. Ficzer ten działa niestety na ograniczonej liczbie języków.

Źródło: Google Blog

Related posts

Leave a Comment