Oculus + Obcy

Wczoraj pisaliśmy o premierze nowego Obcego, dziś okazało się, że gra ta może być jeszcze straszniejsza. Szkoda tylko, że jedynie dla wybranych…

oculus-rift-002

Pisząc „wybrani”, miałem na myśli nieliczną grupkę szczęśliwców posiadających Oculusa Rift. Okazuje się bowiem, iż po kilku drobnych zmianach w pliku konfiguracyjnym, gra ta praktycznie w pełni skonfigurowana jest do korzystania z tego technologicznego cudeńka.

Oficjalnie wiedzieliśmy, dzięki pokazom dema na targach E3, iż taka możliwość istnieje, lecz wydawca gry nie zdecydował się na zawarcie obsługi Oculusa w podstawowych opcjach Aliena. Stało się tak prawdopodobnie z powodu małego grona odbiorców tej technologii oraz faktu, iż jest ona nadal w fazie testów i w najbliższym czasie raczej nie będzie oficjalnie dostępna w sklepach.

Pomimo tego, grupie fanów dość szybko udało się odnaleźć odpowiednie pliki oraz zmodyfikować ich zawartość tak, aby gra działała na magicznych okularach i, jak się okazuje, działała dość dobrze.

Źródło: dobreprogramy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 More posts in gadżety category
Recommended for you
Nintendo Labo
Nintendo Labo — zabawka na miarę XXI wieku

Japoński producent zapowiedział właśnie nową linię interaktywnych zabawek, które współpracują z niewielką konsolą Switch. Nintendo Labo,...