Sharp Aquos Zeta – wodoodporny potwór

Sharp nie jest producentem, którego kojarzy się bezpośrednio z rynkiem smartfonów. Model Aquos Zeta może to zmienić.

Sharp Aquos
Ile słuchawek z logiem Sharp jesteście w stanie wymienić? Żadną? Nie dziwne, bo w Polsce producent kojarzy się głównie z rynkiem telewizorów. Za to w swojej stolicy, czyli Japonii, radzi sobie nad wyraz dobrze. A przynajmniej tak można podejrzewać, bo właśnie pojawił się wyjątkowo interesujący przeciek, który sugeruje jedno. Sharp ostro bierze się za telefony. Cóż, na pewno za jeden z nich.

Wśród modeli, które mogły obić się wam o uszy warto wspomnieć wcześniejszą wersję Sharp Aquos Zeta. Model był typowym flagowcem, który bez problemu mógłby konkurować na europejskim rynku ze wszystkimi innymi smartfonami. Wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB RAM, 32 GB ROM oraz aparat główny z matrycą 13 Mpix charakteryzował się jeszcze designem. Niemal pozbawiony ramek i włożony do dość kanciastej obudowy przyciągał wzrok. Następca na szczęście wygląda trochę lepiej.

Sharp Aquos 1

Ramki wokół wyświetlacza są już mocno zauważalne, choć nie odbiegają za bardzo od przyjętych standardów. Ważne, że nie rażą w oczy czego nie można powiedzieć już o elementach znajdujących się nad i pod ekranem. Smartfon przypominać zaczyna tym samym HTC Desire 830. Tylko, że tam w obudowie miejsce zagospodarowane było przez głośniki BoomSound. Na tym podobieństwa się nie kończą. Tylny panel ozdabia obiektyw kamery, którego sposób umieszczenia także przypomina ten znany z HTC. Choć może jesteśmy zbyt „czepialscy”.

O smartfonie wiadomo, że wyposażony ma być w procesor Snapdragon 820, 3 GB RAM oraz wyświetlacz oferujący rozdzielczość 1080p. Niestety nie wiadomo nic o przekątnej, ale podejrzewamy, że będzie to około 5 cali. Dodatkowo obudowa ma zapewnić smartfonowi wodoodporność. Wiadomo za to, że aparat główny ma powstać przy współpracy lub nadzorze Ricoh. Japońska firma znana jest głównie z produkcji drukarek, ale posiada też osobny dział zajmujący się fotografią. Widać Sharp pozazdrościł Huawei ich przygody z Leicą i postanowił zrobić to samo. Mogą wyjść na tym dobrze, bo według pierwszych plotek matryca ma mieć 22,3 Mpix, a w połączeniu z Rico, aparat może zdziałać cuda.

Nie sądzimy, żeby Sharp Aquas Zeta trafił do Polski. Trochę żałujemy, bo zapowiada się na ciekawy model.

Źródło: GSMArena
Fot: jw.

_____________________________________
Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...