10 GB RAM w Oppo Find X

10 GB RAM w Oppo Find X – czy to już nie przesada?

Jeszcze nie tak dawno temu, chyba nikt nie podejrzewał, że w telefonach komórkowych pojawi się więcej, niż 4 GB RAM. Tymczasem ta wartość to już standard w nowszych modelach i to niekoniecznie flagowcach. Ktoś jednak postanowił pójść o krok dalej, bo wiele wskazuje na to, że 10 GB RAM w Oppo Find X niedługo stanie się rzeczywistością.

10 GB RAM w Oppo Find X

Ile RAM potrzebuje twój smartfon? Zapewne każdy z producentów ma na to odpowiedź – jak najwięcej. W końcu im więcej pamięci, tym większe możliwości, a tak przynajmniej wygląda to w teorii. Bardzo dużo zależy bowiem od optymalizacji, która jak wiemy, na systemach z Androidem czasem kuleje. Nie zmienia to jednak faktu, że duża liczba RAM to plus, ale czy 10 GB to już nie przesada?

10 GB RAM w Oppo Find X

Jedną z ciekawszych premier tego roku była ta, gdzie pokazano Oppo Find X. Bo choć zdarzały się już smartfony, które eksperymentowały z designem i ukryciem kamery, to chińczycy zrobili to po mistrzowsku. Wysuwany moduł wygląda obłędnie, a jednocześnie sprawia, że przedni panel w całości pokryty jest wyświetlaczem. Osoby nienawidzące wcięć ekranowych mogły czuć się więc usatysfakcjonowane. Ekran AMOLED o przekątnej 6,4 cala, rozdzielczość 1080×2340 pikseli prezentuje się pięknie. Do tego dochodzi bardzo mocna specyfikacja w postaci ośmiordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon 845, 8 GB RAM i 256 GB miejsca na dane. Wygląda jednak na to, że dla Oppo to było i tak za mało.

O tym, że 10 GB RAM w Oppo Find X ma się pojawić, zdradziła jak zwykle TENAA. Przypomnijmy, że to agencja zajmująca się przyznawaniem certyfikatów na rynek chiński, więc producenci muszą przejść całą procedurę, by uzyskać stamtąd akceptację. I właśnie na stronach TENAA pojawiła się specyfikacja Oppo Find X, która ma w sobie informację na temat pamięci RAM. Według tego, co znalazło się w katalogu, smartfon ma mieć właśnie 10 GB RAM i podobnie jak oryginał, 256 GB miejsca na dane. Pozostałe elementy specyfikacji także wydają się nie zmienione, czyli dostaniemy po prostu ulepszoną wersję telefonu.

Czy to potrzebna zmiana?

10 GB RAM w Oppo Find X to przełamanie pewnej bariery, która jeszcze niedawno wydawała się nie do przekroczenia. Czy to będzie oznaczało duży wzrost wydajności całego sprzętu? Niekoniecznie, bo to będzie zależało od tego w jakiej konfiguracji zostanie ten RAM umieszczony. Jeżeli będzie to 8 plus 2 i bez wsparcia obsługi dwukanałowej, to użytkownicy nie zauważą żadnej różnicy. Za to producent będzie mógł się reklamować tak, jak nigdy dotąd. Szczególnie, że Oppo Find X w tej konfiguracji nie będzie różnił się niczym więcej w stosunku do swojego poprzednika.

Na stronie TENAA widać wprawdzie inny kolor urządzenia, niż te, które obecnie obowiązują, ale zdjęcia tam umieszczane często są tylko poglądowe. Model z 10 GB RAM jest cały szary, choć teraz Oppo Find X występuje w kolorze czerwonym oraz granatowym. Sama firma jeszcze oficjalnie nie potwierdziła informacji o nowej wersji swojego telefonu, ale jeżeli strona TENAA nie kłamie, zapewne stanie się to już niedługo. Cały czas czekamy także na informację o tym, kiedy Oppo na dobre rozgości się w Europie. Wprawdzie możemy telefony producenta kupić już z dostawą do tej części świata, to dalej brakuje tutaj sklepów z prawdziwego zdarzenia. Xiaomi wyszło to na dobre, więc i Oppo nie powinno się obawiać eksploracji Starego Kontynentu.

Smartfony, laptopy oraz PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: TENAA / Oppo / GSM Arena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...