godzinny materiał z Hitman 2

Prawie godzinny materiał z Hitman 2 – jest… ok.

Premiera nowego tytułu od IO Interactive zbliża się wielkimi krokami. 13 listopada trafi bowiem do sklepów kolejna „przygoda” łysego zabójcy. Tymczasem developer postanowił udostępnić prawie godzinny materiał z Hitman 2, który pokazuje, jak można eliminować cele. Jeżeli to miało zachęcić niezdecydowanych, to chyba się nie udało.

godzinny materiał z Hitman 2

IO Interactive ma przed sobą bardzo ciężkie zadanie, bo data premiery ich nowej gry przypada w bardzo gorącym okresie. W tym samym miesiącu pojawić mają się jeszcze takie tytuły, jak Fallout 76, Battlefield 5 czy Darksiders 3. Warto także pamiętać o tym, że pod koniec października pojawi się Red Dead Redemption 2, więc w samym listopadzie wiele osób sięgnie po dzieło Rockstar, a nie IO Interactive. Nie dziwne więc, że twórcy próbują ugrać teraz jak najwięcej.

Prawie godzinny materiał z Hitman 2

Nie wiadomo, czy studio zdecyduje się na udostępnienie swoim fanom dodatkowych materiałów w formie DLC, ale pewnie to nastąpi. W końcu cały poprzedni sezon wyglądał mniej więcej w ten sposób. Dobrze, ze twórcy tym razem nie zdecydowali się na ten sam ruch i 13 listopada pojawi się pełna wersja gry. Taki model dystrybucji z pewnością przyciągnie więcej osób, niż wypuszczanie gry w epizodach i liczenie na to, że ktoś się na nie skusi. Hitman 2 będzie różnił się więc od poprzednika w tej kwestii, ale w czym jeszcze?

Na to pytanie próbowali odpowiedzieć sami twórcy, którzy opublikowali niemal godzinny materiał z Hitman 2. Widać na nim, jak przechodzą kilka lokacji, a przy tym eliminują parę osób. Jedno z miejsc jest już nam znane, bo tor wyścigowy przewijał się we wcześniejszych materiałach z rozgrywki. Pokazano jednak także inne miejscówki i te to już nowość.

Teraz dodatkowo mamy możliwość posłuchania osób, które za tytuł odpowiadają. Nie ma tutaj zbyt dużej rewolucji w stosunku do tego, czego zdążyli już doświadczyć gracze. W końcu sprawdzonych schematów się nie zmienia, ale ewidentnie serii przydałoby się lekkie odświeżenie konwencji. Niestety, ale Hitman 2 wygląda niemal tak samo, jak poprzednia odsłona, ale w innych lokalizacjach. Nie da się jednak zarzucić twórcom tego, że są one niedopracowane. Wręcz przeciwnie, bo miejsca wyglądają obłędnie. Trochę gorzej wygląda niestety to, jak porusza się Agent 47.

Co prezentuje Hitman 2?

Twórcy Hitman 2 zapewniali, że inteligencja naszych celów, przeciwników i osób postronnych będzie stała na najwyższym poziomie. Niestety, ale tego na wrzuconym do sieci filmie zupełnie nie widać. Szczególnie w chwili zabójstwa z wykorzystaniem silnika nowoczesnego samochodu. Postaci znajdujące się tuż obok owszem wyglądają na przerażone i opuszczają miejsce „wypadku”, ale te oddalone o kilkanaście metrów, stoją praktycznie bez ruchu. Tak, jakby wybuch i panika nie wywarły na nich żadnego wrażenia.

Dalej też razi to, jak porusza się Agent 47. To sztywne i nienaturalne ruchy, który jeszcze kilka lat temu można było przełknąć, ale teraz są nieakceptowane. IO Interactive widocznie postanowiło pójść trochę na łatwiznę licząc na to, że sama rozgrywka zapewni odpowiednie wrażenia. I tak zapewne się stanie, bo misje w poprzedniej części były zaplanowane wyjątkowo szczegółowo. W Hitman 2 zapewne nie mamy się o co martwić w tej materii, ale dziwnie się patrzy na to, jak porusza się Agent 47. Nie mówiąc już o wszystkich wokół.

Trudno też zrozumieć to, że materiał, choć opublikowany dopiero teraz, pochodzi z wersji Pre-Beta. Dużo jeszcze mogło ulec zmianie i na miejscu IO Interactive, powstrzymalibyśmy się przed wypuszczaniem wideo z gry, która jeszcze jest w fazie produkcji. Przynajmniej była wtedy, kiedy ją ogrywano, bo właśnie dziś poinformowano, że Hitman 2 gone gold. Oznacza to, że gra wyjechała już do tłoczni i nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, by trafiła na sklepowe półki o czasie. Zobaczymy, jak sobie poradzi w tak trudnym okresie. Nie dość, że duże premiery stanowią dla Hitman 2 konkurencję, to jeszcze okres przedświąteczny. Wiele osób ma wtedy znacznie inne wydatki i być może nowa gra nie być jednym z nich.

Gry, laptopy, PC-ty oraz konsole, na których będziecie mogli ograć co zechcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: PlayStation Access / YouTube / IO Interactive

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...