You are here
2020: iPhone bez ramek i bez Face ID artykuły News 

2020: iPhone bez ramek i bez Face ID

Według analityków w 2020 roku Apple wprowadzi na rynek iPhone’a bez ramek i co ważne — bez notcha. Face ID miałoby być zastąpione Touch ID montowanym bezpośrednio pod powierzchnią ekranu. To jednak dopiero zalążek zmian smartfonach Apple.

Notch
fot. Apple

Sadownicy obstają przy swoim i w tegorocznych iPhone’ach z pewnością zobaczymy jeszcze notcha, Face ID oraz dość szerokie ramki okalające wyświetlacz. Jako użytkownikowi sprzętu Apple zupełnie mi to nie przeszkadza. Powiem więcej — aktualny wygląd smartfonów od giganta z Cupertino zwyczajnie mi się podoba. Niemniej, firma chce zachęcić do swoich produktów zwolenników Androida, a żeby to zrobić, trzeba dostosować wygląd urządzeń Apple do standardów przyjętych w świecie Zielonego Robota. Na przykład poprzez rezygnację z notcha.

iPhone bez notcha i Face ID

Na początek określmy jedną ważną rzecz. Tytułowa informacja nie opiera się na faktach, a analizach Ming-Chi Kuo oraz Credit Suisse z Azji. Wiadomości zostały przekazane przez chińskie strony MyDrivers oraz China Times. Czy to pomniejsza prawdopodobieństwo realizacji takiego, a nie innego scenariusza? W żadnym wypadku.

Źródła możemy uznać za więcej niż wiarygodne, dlatego też uznawanie ich za pewnik, nie byłoby szczególnym błędem. Przynajmniej na tym etapie rozwoju ekosystemu Apple. W tegorocznych smartfonach rozwiązania takie jak Face ID oraz notch pozostaną bez zmian, jednak w 2020 roku kwestia ta będzie już wyglądać inaczej. W portfolio pojawią się bowiem dwa nowe iPhone’y z Face ID i bardzo wąskim notchem oraz jeden iPhone z pełnoekranowym czytnikiem linii papilarnych Touch ID.

Raporty analityków wskazują też kierunek, w którym Apple może pójść w 2021 roku, kiedy to gigant z Cupertino miałby permanentnie zrezygnować z notcha oraz Face ID. Niespecjalnie podoba mi się ta wizja, gdyż Face ID, którego używam na co dzień, jest w mojej opinii genialnym rozwiązaniem. Skaner twarzy działa sprawnie, szybko i jest po prostu naturalny. Odzwyczaiłem się od czytnika linii papilarnych i każdorazowo podczas testowych powrotów do rozwiązania, jestem zniesmaczony jego działaniem. Tak czy inaczej, na potwierdzenie rzeczonych informacji będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać.

Smartfony z Androidem oraz iPhone’y znajdziecie na TEJ stronie.

Źródło: Macrumors

Related posts

Leave a Comment