You are here
To nie iPhone, a iPad będzie pierwszym składanym sprzętem od Apple artykuły News 

To nie iPhone, a iPad będzie pierwszym składanym sprzętem od Apple

Wygląda na to, że za rok, maksymalnie dwa lata zobaczymy urządzenie Apple ze składanym ekranem. Co ciekawe, nie będzie to wariacja na temat iPhone’a, a iPad, czyli tablet. Czy kierunek, w którym zmierzają Sadownicy, jest właściwy?

iPad
fot. Pxhere

Problemów składanych smartfonów nie widać końca. Chwilowo o Huawei Mate X zrobiło się cicho, zaś ciągłe przekładane premiery rynkowej Samsunga Galaxy Fold potrafi doprowadzić do szewskiej pasji nawet największych entuzjastów rozwiązania. Czy oznacza to, że nowy segment rynku nie ma szans na odniesienie sukcesu? Przeciwnie, ma i to całkiem spore. W przeciwnym razie Apple nie chciałoby próbować swoich sił na rzeczonym polu, a tak się najprawdopodobniej stanie.

Składany iPad z niespodzianką w postaci modemu 5G

Jeśli wierzyć doniesieniom Economic Daily Newsdotyczącym raportu IHS Markit, Sadownicy opracowują właśnie pierwszy w swojej historii składany sprzęt. Według informacji uzyskanych z łańcucha dostaw elastyczna konstrukcja ma być nie smartfonem, a tabletem z rodziny iPad. Ekran umieszczony w sprzęcie przypominałby ten z 13- lub 15-calowych MacBooków i możliwe, że na jego części wyświetlałaby się wirtualna klawiatura.

Brzmi intrygująco i nieco przypomina mi to przecieki traktujące o składanej hybrydzie Microsoft Surface. Sprzęt powinien trafić na rynek już w 2021 roku, czyli za dwa lata, co absolutnie nie oznacza, że do tego czasu w portfolio produktowym Apple zapanuje stagnacja. Ten sam raport wspomina także o możliwości premiery iPhone’a z modułem 5G, która miałaby odbyć się już w przyszłym roku. Oznacza to, że składany również otrzyma obsługę najnowszego standardu komunikacji.

Trzeba jednak pamiętać o jednym — są to doniesienia, nie fakty. Zgoda, ich źródło, czyli łańcuch dostaw Apple, sugeruje, że mamy do czynienia z mocno wiarygodnymi danymi, lecz pewności nie zyskamy jeszcze długo. Tak czy inaczej, pogłoski sugerują w sposób bezpośredni zainteresowanie Apple rynkiem składanych urządzeń i to mnie bardzo cieszy.

Tablety z Androidem oraz iPady znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: 9to5Mac

Related posts

Leave a Comment