You are here
Google Shoelace — zespół Area 120 pracuje nad nową aplikacją artykuły mobile News 

Google Shoelace — zespół Area 120 pracuje nad nową aplikacją

Jakby nie patrzeć Google+ mimo wielu starań giganta oraz społeczności skupionej na platformie odniósł gorzką porażkę. Wygrana, a nawet współistnienie z Twitterem czy Facebokiem okazały się dla serwisu niemożliwe. Jednak gigant ani myśli się poddawać i tworzy coś zupełnie nowego — aplikację Shoelace.

Shoelace
fot. Shoelace

Nie da się ukryć, że dziś znaczenie serwisów społecznościowych jest ogromne i wywiera wpływ na niemal wszystkie dziedziny życia człowieka. Gigant technologiczny, którym Google bez wątpienia jest, również ma chrapkę na rynek Social Media, ale próby zagarnięcia dla siebie choćby części segmentu nie wychodzą mu zbyt dobrze. Czy aplikacja Shoelace, nad którą pracuje zespół Area 120 może to zmienić?

Google Shoelace — serio?

Zespół Area 120 to miejsce, w którym pracownicy Google mogą realizować swoje projekty, których sukces jest mało prawdopodobny. Ot próby stworzenia czegoś nowego, które mogą zainspirować do opracowania użytecznych rozwiązań. Niemniej, niektóre projekty mają szansę na wejście do głównego kanału usług Google, ale szczerze wątpię w potencjalny sukces Shoelace. Dlaczego? Spieszę z wyjaśnieniami.

Shoelace
fot. Shoelace

Shoelace, bo tak nazwano aplikację społecznościową, będzie działać w oparciu o lokalizację użytkownika. Osoby z naszej najbliższej okolicy będą mogły wzajemnie się poznawać oraz integrować pod kątem wspólnych planów związanych z piłką, ogniskiem, jogą, a nawet wypadem na piwo. Idea rozsądna, ale podobne aktywności możemy realizować za pośrednictwem innych mediów społecznościowych. Nie jestem przekonany co do tego, czy jest nam potrzebna dedykowana rzeczonym czynnościom aplikacja.

Apka jest obecnie testowana na bardzo wąskiej grupie użytkowników z Nowego Jorku. Naturalnie, aby dostać się do testów, należy otrzymać zaproszenie, o które niełatwo. Choć wątpię w poszerzenie zasięgów Shoelace, będę obserwował temat z czystej ciekawości, a jeśli nadarzy się okazja, zainstaluję aplikację na swoim smartfonie. Warto choćby sprawdzić, jak użyteczne są funkcje, które oferuje.

Shoelace zadziała na smartfonach z iOS oraz Androidem. Te znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: AndroidPoliceShoelace

Related posts

Leave a Comment