5-calowy HTC Butterfly S z Full HD

HTC od dawna obiecywało, że rozszerzy ofertę o model mogący poszczycić się naprawdę przyzwoitą specyfikacją. Tajwańczycy dotrzymali słowa i pokazali nam Butterfly S.

htc750x3000

Niewątpliwym atutem nowej słuchawki jest pięciocalowy ekran o rozdzielczości Full HD, gdzie zagęszczenie pikseli wynosi 400 ppi. Przy takiej konfiguracji, przeglądanie zasobów sieci będzie wyjątkowo przyjemną czynnością.

Smartfon będzie napędzany czterordzeniowym Qualcomm Snapdragon z zegarem 1.9 GHz, co nie dziwi biorąc pod uwagę rozdzielczość jaką będzie musiał obsługiwać. 2GB pamięci RAM wydaje się optymalnym rozmiarem. Urządzenie zostało ponadto wyposażone w moduły łączności takie jak: Bluetooth w wersji 4.0, Wi-Fi, DLNA, NFC oraz GPS.

Filmy i zdjęcia wykonane takim samym aparatem jaki został zastosowany we flagowcu HTC One, możemy zapisać na 16 GB pamięci Flash, którą możemy rozszerzyć poprzez zamontowanie karty microSD. Standardowo już, HTC w gratisie dodaje 25 GB w chmurze Dropbox. Do wideo rozmów można użyć przedniej kamery o rozdzielczości 2,1 Mpix.

Za pojemność zastosowanego w telefonie akumulatora, HTC powinno dostać medal. 3200 mAh to sporo, jednak biorąc pod uwagę specyfikacje sprzętową wszystko staje się jasne. Mniejsza bateria mogłaby nie wytrzymać nawet jednego dnia przy standardowym użytkowaniu.

Jak przystało na nowy model, którego cena ma wynosić 750 USD na rynku producenta, sprzęt będzie pracował pod kontrolą Androida Jelly Bean 4.2.2 z najnowszą nakładką Sense5. Nakładka jest lekka, czego nie można powiedzieć o samym urządzeniu. 160 gramów przy wymiarach 144 x 70 x 5 x 10,6mm.

Na chwilę obecną nie wiadomo kiedy i czy w ogóle model trafi na polski rynek. Szkoda, ponieważ przydałby się godny konkurent dla Samsunga Galaxy S4.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...