iBard24 – banalny backup plików

iBard24 to popularna usługa do backupu i archiwizacji danych pochodzących m.in. z systemów do zarządzania firmą, archiwum, poczty czy komputerów pracowników.

Backup danych – z czym to się je?

Komu nie zdarzyło się choć raz w życiu wykonać kopi bezpieczeństwa dysku lub plików ze swojego komputera? Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, czy nawet o tym nie słyszałeś powinieneś natychmiast zainteresować się tą kwestią.

Na początek może wyjaśnijmy, co to w ogóle jest ten backup danych. Wykonywanie kopii zapasowych danych ma na celu zapobieganie utracie ważnych dla nas plików. Aby tego uniknąć, należy regularnie tworzyć ich kopie bezpieczeństwa. Funkcję taką można skonfigurować automatycznie, dzięki czemu nie musimy pamiętać o robieniu ciągłych kopii lub wykonywać ją ręcznie i samemu wybierać, co i kiedy chcemy zarchiwizować.

Naprzeciw wszystkim tym, którzy ponad życie cenią sobie wszystkie swoje dane wyszła firma Comarch, oferując program do robienia kopii bezpieczeństwa o nazwie iBard24.

Nasze cenne dane przechowywane są na bezpiecznych serwerach Comarch Data Center, a dostęp do nich możliwy jest z dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego podłączonego do internetu. Dzięki iBard24 firma może skutecznie przeprowadzać backup i archiwizację plików pochodzących m.in. z systemów do zarządzania firmą, takich jak: Comarch  ERP OPTiMA, Comarch ERP XL, Comarch ERP ALTUM. Oprócz najważniejszej funkcji tworzenia kopii zapasowych danych online, program umożliwia tworzenie i zarządzanie kontami użytkowników wewnątrz konta głównego (m.in. zarządzanie uprawnieniami), co pozwala usprawnić komunikację i pracę grupową w firmie.

http://www.youtube.com/watch?v=WAUsaTVwM3w

Usługa dedykowana jest dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Sprawia, że przechowywane informacje są w pełni bezpieczne, a firmy mogą lepiej wypełniać obowiązki dotyczące archiwizacji danych finansowo-księgowych, jakie narzucają ustawy podatkowe.

I tak dla klientów biznesowych (konta Premium) mamy następujące pakiety:

Silver 10GB (maks. ilość użytkowników – 5),

Gold 30 GB (maks. ilość użytkowników – 10),

Platinum 50 GB (maks. ilość użytkowników – 15),

Platinum XL 100 GB (maks. ilość użytkowników – 20),

Platinum XL 200 GB (maks. ilość użytkowników-  30),

Platinum XL 300 GB (maks. ilość użytkowników – 50),

Platinum XL 1 TB (1 000 GB) (maks. ilość użytkowników – 100).

Natomiast dla osób fizycznych (konta standard) oferta przedstawia się tak:

Basic 2 GB (maks. ilość użytkowników – 3),

Standard 5 GB (maks. ilość użytkowników – 3),

Silver 15 GB (maks. ilość użytkowników – 3),

Gold 25 GB (maks. ilość użytkowników – 3).

Konto o pojemności 1 GB jest bezpłatne zarówno dla sektora biznesowego, jak i prywatnego.

W celu zapoznania się z cennikiem zapraszamy tutaj.

Jeśli potrzebujemy większego konta lub nietypowej funkcjonalności powinniśmy napisać zapytanie na poniższy adres mailowy: kontakt@ibard24.pl

Prostota instalacji

Instalacja programu według twórców zajmie nam nie więcej niż dwie minuty. Zapewnić to ma łatwy w użyciu kreator i harmonogram backupu. Dzięki funkcji zautomatyzowanego procesu wykonywania kopii zapasowych, nie musimy pamiętać o codziennej archiwizacji danych. Sam proces zapisu przebiega bowiem w tle, w wybranych przez nas godzinach. Dodatkowo nie musimy się martwić o utracenie zapisanych danych, nawet jeśli ktoś nam ukradnie komputer, na dysku „zadomowią” się wirusy, czy zagrozi nam powódź, pożar czy inny kataklizm na światową skalę.

http://www.youtube.com/watch?v=7TFryxa79Fc

Jakie mamy z tego korzyści?

Produkt Comarchu oferuje nam całą gamę korzyści, w postaci obniżenia całkowitych kosztów prowadzenia działalności dzięki nie ponoszeniu kosztów związanych z technologią, infrastrukturą, pracownikami i ich utrzymaniem, czy szybkiego dostępu do danych 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku.

Dosyć ciekawą funkcją i szalenie przydatną dla zapominalskich jest autoupdater – narzędzie do automatycznej aktualizacji, dzięki któremu użytkownik nie musi za każdym razem sprawdzać, czy jest już dostępna nowsza wersja aplikacji. Funkcja ta nie dość, że zrobi to za niego, to jeszcze w razie możliwości pozwoli na samoczynną aktualizację oprogramowania.

Zatem jeśli nie jesteś w sprawach archiwizacji danych zawodowcem i cenisz sobie, przy tym łatwość i wygodę obsługi programów do tego przeznaczonych, w ciemno możesz zainwestować w iBarda24.

Całe oprogramowanie firmy Comarch dostępne jest, już w naszym sklepie Vip Multimedia. Z naszej strony zapewniamy rozpoznanie oraz analizę potrzeb, a także pełne wsparcie techniczne oferowanych produktów.

Wszelkie zapytania dotyczące produktów Comarch Optima ERP prosimy kierować do naszych ekspertów, którzy są do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu: 667-961-171 i 667-911-349 (w godz. 8.00-16.00) lub pod adresami e-mail: mpykacz@vipmultimedia.pl, apraga@vipmultimedia.pl.

Więcej o asortymencie Comarchu poczytać możecie tutaj.

 

Dodaj komentarz

21 More posts in ERP/MSP category
Recommended for you
System ERP - korzyści z wdrożenia oprogramowania
System ERP – korzyści z wdrożenia oprogramowania.

Microsoft Dynamics Nav to jeden z najnowocześniejszych systemów ERP. Wykorzystywany jest w przedsiębiorstwach na całym...