You are here
90 Hz w Pixel 4 – jest aktualizacja, ale problemy dalej występują artykuły News 

90 Hz w Pixel 4 – jest aktualizacja, ale problemy dalej występują

Można śmiało powiedzieć, że ostatnie smartfony od Google, nie mają się najlepiej. Społeczność przyjęła je z chłodnym entuzjazmem, a problemy, które się pojawiają, nie zachęcaj potencjalnych klientów. Jednym z nich jest częstotliwość odświeżania ekranu. Teraz pojawiła się aktualizacja, ale dalej 90 Hz w Pixel 4 nie działa tak, jak powinno. Co poszło nie tak?

90 Hz w Pixel 4
Fot. Google / Pixel 4

Jedną z nowości, która była mocno podkreślana podczas prezentacji nowych flagowców od Google, było to z jaką częstotliwością będzie wyświetlany na nich obraz. 90 Hz to jednak rzadkość, jeżeli chodzi o wyświetlacze smartfonów, co spowodowane jest oczywiście szybszym traceniem energii, a co za tym idzie, częstszym ładowaniem urządzenia. Zważywszy na to, że nowe flagowce Google nie mają ogromnych baterii, gdzie trzeba było znaleźć oszczędności i firma je znalazła. Niestety, ale nie wszystkim użytkownikom się to spodobało.

90 Hz w Pixel 4

Zacznijmy od tego, że 90 Hz w Pixel 4 oraz w Pixel 4 XL, borykało się z problemami już od samego początku. Użytkownicy odkryli bowiem ciekawą zależność. Jeżeli zmniejszało się jasność ekranu poniżej 75 procent, smartfon automatycznie przełączał się na odświeżanie 60 Hz. Wprawdzie dało się to obejść, grzebiąc dość mocno w ustawieniach, ale nie o to chodziło. Zazwyczaj, kiedy producent daje możliwość większej częstotliwości odświeżania ekranu, nie blokuje jej w zależności do tego, na jaką jasność ustawiony został wyświetlacz. W przypadku obu modeli Pixel było inaczej. Teraz pojawiła się nowa aktualizacja, która ten problem częściowo rozwiązuje.

Czemu tylko częściowo? Okazało się bowiem, że w mniejszym z modeli, czyli Pixel 4, dalej nie da się do końca sterować częstotliwością odświeżania ekranu. Ta działa bowiem tylko wtedy, jeżeli ma się ustawioną jasność ekranu na przynajmniej 42 procent. Poniżej tej wartości, urządzenie dalej przełączać ma się na 60 Hz. Prawdopodobnie to rzecz, która ma ograniczyć zużycie energii przez sam smartfon, co jest oczywiście zrozumiałe, ale chyba każdy użytkownik telefonu zdaje sobie z tego sprawę, a przynajmniej ten świadomy użytkownik. Mimo, że od premiery upłynęło już trochę czasu, to 90 Hz w Pixel 4 dalej stanowi niejako problem, choć mówimy tutaj o jednej z największych firm na świecie oraz ich flagowym produkcie.

To nie koniec problemów

Niektórzy użytkownicy flagowców od Google, zaczęli dostrzegać jeszcze jeden problem z urządzeniem. Otóż w momencie, kiedy korzystają oni z odświeżania na poziomie 90 Hz, a następnie wyłączą i włączą ekran, ten zaczyna wyświetlać kolory w innej gamie. Widać znacznie większy kontrast pomiędzy barwami i zdaje się, że jednego z odcieni, jest zwyczajnie za dużo. Nie wiadomo, czy to powszechny problem, czy występuje tylko u pojedynczych urządzeń, ale mimo wszystko, nie wróży to najlepiej.

Google powinno uchodzić na firmę, która robi jak najmniej błędów, a już w szczególności w swoich programach. W końcu to na Androidzie „stoi” większość smartfonów na całym świecie. Miejmy więc nadzieję, że Google wkrótce bardziej dopracuje swój flagowy produkt, który powinien przecież zawierać jak najmniejszą liczbę błędów. Być może kolejna aktualizacja poprawi ten stan rzeczy, choć patrząc na to, co zmieniła obecna, nie tak łatwo nam w to uwierzyć.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GSM Arena / Twitter / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment