You are here
HBO BOX – firma promuje karton, w którym obejrzysz film. Tak, karton artykuły News 

HBO BOX – firma promuje karton, w którym obejrzysz film. Tak, karton

Spece od marketingu potrafią czasem zaskoczyć, ale to, co stworzyło i zaprezentowało właśnie HBO, jest na tyle dziwne, że trudno nam to wytłumaczyć. HBO BOX to bowiem… karton. Owszem, w środku ma półeczkę i nawet wycięto w nim otwory, żeby dało się oddychać, ale dalej mówimy tutaj o zwykłym, czarnym kartonie.

HBO BOX
Fot. YouTube / HBO BOX

Przez chwilę zastanawialiśmy się czy daty w naszym kalendarzu się nie przesunęły i dziś nie jest pierwszy kwietnia. Okazuje się, że nie i HBO faktycznie postanowiło stworzyć reklamę, gdzie pokazuje… karto. I to nie byle jaki karton, ale taki, który ma wycięcia na nogi i w środku gustowną półeczkę na najpotrzebniejsze rzeczy. Jednak pozostaje pytanie – po co to wszystko?

HBO BOX

Wszystko wygląda wyjątkowo profesjonalnie. Aktorzy robią co mogą i prezentują nowy produkt lepiej, niż w telewizyjnych kanałach sprzedażowych. A mają co do reklamowania, bo HBO BOX to karton, który pomalowano na czarno i wycięto w nim dziury. Tyle. W końcu każdy chce mieć czasem odrobinę prywatności, a HBO BOX taką prywatność ma zagwarantować, choć samo „urządzenie” nie jest niestety dźwiękoszczelne. Za to jest w pełni przenośne, a przynajmniej na tyle, na ile pozwalają na to warunki w akademikach. Bo to głównie do mieszkańców tych przybytków skierowana jest nowa propozycja od HBO.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=60&v=SwnQ3Sz6GRI

HBO BOX faktycznie powstało i można je dostać, ale oferta obowiązuje na terenie Stanów Zjednoczonych tylko przez najbliższe kilka dni. Sama idea opiera się na tym, żeby na Twitterze zamieścić wpis z #hboboxchallenge oraz #giveaway i ikoną pudełka, napisaniu dlaczego potrzebujemy tego rozwiązania i czekaniu. Jeżeli nam się poszczęści, to HBO BOX trafi prosto w nasze ręce. Produkt powstał we współpracy z agencją reklamową Fooji, która specjalizuje się we wprowadzeniu marek na nieznane dla nich terytoria. I widać, że ich pomysł działa, bo # na Twitterze spotkał się ze sporym zainteresowaniem społeczności. Nam w pierwszej kolejności pudełko skojarzyło się z odcinkiem South Park pod tytułem BuddaBox. Zobaczymy, co dalej HBO i Fooji zrobią z tym pomysłem, bo wygląda to jak pierwszy etap szeroko zakrojonej akcji promocyjnej. Tylko czego?

Nowe smartfony oraz laptopy, które pozwolą wam oglądać HBO gdziekolwiek zechcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: HBO / YouTube / Twitter / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment