You are here
Internet Rzeczy w codziennym życiu News 

Internet Rzeczy w codziennym życiu

Wśród rozwiązań z branży IT można czasem natknąć się na naprawdę interesujące pomysły. Są wśród nich takie, które stają się dla nas oczywiste dopiero w chwili, gdy zobaczymy jak działają w rzeczywistości. Jednym z nich jest rozwiązanie od Robustela.

Robustel 750x300 1

Marka Robustel nie należy może do tych najbardziej rozpoznawalnych, ale działa już w ponad 80 krajach i jej rozwiązania widujemy na co dzień. Tylko, że prawdopodobnie nie zdajemy sobie z tego faktu sprawy. To dlatego, że firma specjalizuje się w produkcji routerów o specjalnym zastosowaniu w rozwiązaniach M2M (Machine to machine). Rynek przemysłu opartego na Internecie Rzeczy (Internet of Things – IoT) cały czas się rozwija, a Robustel wprowadza do niego coraz ciekawsze rozwiązania.

Firma nie skupia się tylko na produkcji urządzeń, ale także na tym, jak znaleźć dla nich zastosowanie, by np. oszczędzać energię. W świecie, gdy konsumowana jest ona na niebotycznym poziomie, jej oszczędzanie wydaje się być czymś oczywistym. Nie twierdzimy, że wszystkie sprzęty z jakich korzystamy w domu powinniśmy wyłączać z gniazdek, a kolacje jadać przy świecach wyprodukowanych w Birmie. Warto jednak zastanowić się, czy aby niektóre z rozwiązań mijanych przez nas na ulicy, nie powinny zostać usprawnione. Robustel proponuje rozwiązanie, które dotyczy… latarni ulicznych.

Robustel 750x300 2

Pewnie nie raz spotkała was sytuacja, gdy mijana właśnie latarnia rozbłysła jaśniejszym światłem. Reagując na ruch i dopiero wtedy zwiększając natężenie, można oszczędzić naprawdę dużo energii. Routery M2M zbierają dane od czujników umieszczonych na latarni, a następnie przesyłają je do centrum zarządzającego. Zebrane informacje potrafią powiedzieć bardzo dużo o tym, jakie zapotrzebowanie jest potrzebne na danym odcinku trasy lub czy nie potrzebna jest konserwacja urządzenia. Dzięki kontrolerom możliwa jest także automatyczna regulacja jasności w zależności od panujących warunków atmosferycznych lub intensywności ruchu drogowego.

Zarządzanie i zbieranie danych, a następnie przesyłanie ich do centrów zarządzających wydaje się być przyszłością. Nie mówimy jeszcze o pełnej automatyzacji świata, ale powoli zdążamy w tym kierunku.

Źródło: Robustel/Kontel
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment