PlayStation VR już w październiku

Znamy datę pojawienia się PlayStation VR w sprzedaży. Już od października 2016 przed użytkownikami PS 4 otworzy się całkowicie nowa płaszczyzna grania. Co mogą dać nam gogle wirtualnej rzeczywistości?

O wzrastającej popularności technologii VR pisaliśmy wielokrotnie. Wirtualna rzeczywistość pozwala nam poczuć się tak, jak byśmy byli częścią gry. Wśród produkcji wykorzystujących tę technologię na PlayStation 4 znalazły się: World War Toons, Ace Combat 7, 100ft Robot Golf, Rez Infinite, Eagle Flight, EVE: Valkyrie, Golem, Headmaster, Rush of Blood, Psychonauts in the Rhombus of Ruin, Robinson the Journey, The London Heist, Wayward Sky, Battlezone, Superhypercube, The Modern Zombie Taxi CO, RIGS Mechanized Combat League, a ich liczba będzie wciąż rosnąć.

PlayStation VR można w bardzo prosty sposób podłączyć do konsoli, dlatego użytkowanie gogli odbywa się intuicyjnie. Dodatkowo urządzenie jest lekkie i gracz nie czuje, że ma je nałożone. Zakłada się je bardzo łatwo, a specjalna opaska pasuje na każdą głowę. Gogle pozwolą zatracić granicę między światem rzeczywistym a grą. PS VR, dzięki ekranowi społecznościowemu, pozwala na integrację gracza z innymi osobami – to, co widać w urządzeniu, wyświetla się na ekranie telewizora.

Produkcją, która idealnie pokazuje to, z czym mamy do czynienia, jest Golem. Świat produkcji widzimy z dwóch perspektyw – jako mała dziewczynka oraz tytułowy Golem. Kamienny stwór przemierza ruiny w poszukiwaniu skarbów i artefaktów, które należy zebrać. Tytuł przyjęto bardzo dobrze na PlayStation Experience 2015.

http://www.youtube.com/watch?v=Lulzi9LmNSM 

 

Dane techniczne:

Sposób wyświetlania: ekran OLED

Rozmiar panelu: 5,7 cala

Rozdzielczość panelu: 1920 x 1080 RGB (po 960 x 1080 RGB na każde oko)

Częstotliwość odświeżania: 120 Hz, 60 Hz

Pole widzenia: ok. 100 stopni

Czujniki: akcelerometr, żyroskop

Złącza: HDMI, USB

 

PlayStation VR dostępne będzie w cenie 399 euro. Więcej informacji: PlayStation VR

 

Źródło: Sony

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

 

 

Dodaj komentarz

329 More posts in konsole category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...