Robustel 750x300 1

Internet Rzeczy w codziennym życiu

Wśród rozwiązań z branży IT można czasem natknąć się na naprawdę interesujące pomysły. Są wśród nich takie, które stają się dla nas oczywiste dopiero w chwili, gdy zobaczymy jak działają w rzeczywistości. Jednym z nich jest rozwiązanie od Robustela.

Robustel 750x300 1

Marka Robustel nie należy może do tych najbardziej rozpoznawalnych, ale działa już w ponad 80 krajach i jej rozwiązania widujemy na co dzień. Tylko, że prawdopodobnie nie zdajemy sobie z tego faktu sprawy. To dlatego, że firma specjalizuje się w produkcji routerów o specjalnym zastosowaniu w rozwiązaniach M2M (Machine to machine). Rynek przemysłu opartego na Internecie Rzeczy (Internet of Things – IoT) cały czas się rozwija, a Robustel wprowadza do niego coraz ciekawsze rozwiązania.

Firma nie skupia się tylko na produkcji urządzeń, ale także na tym, jak znaleźć dla nich zastosowanie, by np. oszczędzać energię. W świecie, gdy konsumowana jest ona na niebotycznym poziomie, jej oszczędzanie wydaje się być czymś oczywistym. Nie twierdzimy, że wszystkie sprzęty z jakich korzystamy w domu powinniśmy wyłączać z gniazdek, a kolacje jadać przy świecach wyprodukowanych w Birmie. Warto jednak zastanowić się, czy aby niektóre z rozwiązań mijanych przez nas na ulicy, nie powinny zostać usprawnione. Robustel proponuje rozwiązanie, które dotyczy… latarni ulicznych.

Robustel 750x300 2

Pewnie nie raz spotkała was sytuacja, gdy mijana właśnie latarnia rozbłysła jaśniejszym światłem. Reagując na ruch i dopiero wtedy zwiększając natężenie, można oszczędzić naprawdę dużo energii. Routery M2M zbierają dane od czujników umieszczonych na latarni, a następnie przesyłają je do centrum zarządzającego. Zebrane informacje potrafią powiedzieć bardzo dużo o tym, jakie zapotrzebowanie jest potrzebne na danym odcinku trasy lub czy nie potrzebna jest konserwacja urządzenia. Dzięki kontrolerom możliwa jest także automatyczna regulacja jasności w zależności od panujących warunków atmosferycznych lub intensywności ruchu drogowego.

Zarządzanie i zbieranie danych, a następnie przesyłanie ich do centrów zarządzających wydaje się być przyszłością. Nie mówimy jeszcze o pełnej automatyzacji świata, ale powoli zdążamy w tym kierunku.

Źródło: Robustel/Kontel
Fot: jw.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...