Wideorozmowy w Google Duo otrzymują Tryb Słabego Oświetlenia
Do aplikacji Google Duo dedykowanej wprowadzeniu wideorozmów zawitała właśnie nowa, szalenie przydatna funkcja. Tryb Słabego Oświetlenia, bo o niego chodzi, sprawi, że nasze rozmowy wideo będą „czytelniejsze” nawet w przypadku niesprzyjających warunków oświetleniowych.
Jeszcze kilka lat temu nie ciężko byłoby mnie nazwać entuzjastą wideorozmów. Dziś, używam ich co najmniej kilka razy w tygodniu. Czasami są to rozmowy ze współpracownikami, ale w większości przypadków kontaktuję się tak z rodzicami, z którymi, z uwagi na pracę widuję się dość rzadko. Rozmowy głosowe są, mówiąc kolokwialnie, fajne, ale połączenia wideo, w których widzimy się wspólnie z rozmówcą, dostarczają zupełnie innych doznań. Problemy zaczynają się w chwili, kiedy próbujemy nawiązać konwersację, przebywając w zaciemnionym pomieszczeniu lub podczas wieczornej przechadzki. Okazuje się jednak, że niedogodnościom można zaradzić. Jak? Na przykład korzystając z komunikatora Google Duo.
Tryb Słabego Oświetlenia w Google Duo
Gigant z Mountain View od dłuższego czasu rozwija swój komunikator wideo i co ważne – dba o jego przejrzystość. Nie znajdziemy tutaj ogromu dodatków oraz funkcji, z których i tak korzysta niewielu użytkowników. Mimo że zdecydowanie bardziej preferuję w tej kwestii FaceTime od Apple, doceniam starania Google i bez większego zgrzytu mógłbym przesiąść się na wspomniany komunikator. Teraz aplikacja zyskała dodatkowy atut.
Komunikator wzbogacił się o Tryb Słabego Oświetlenia. Google nie wyjaśnia dokładnie, na czym opiera się nowa funkcja, jednak z udostępnionych grafik można wywnioskować, że nie chodzi tutaj o doświetlenie ekranem czy diodą LED. Sądzę wiec, że w grę wchodzą optymalizacje zachodzące w oprogramowaniu. Google już wcześniej pokazał, że radzi sobie z gorszymi warunkami oświetleniowymi. Popatrzcie tylko na zdjęcia wykonywane w nowych Pixelach.
Funkcja trawi do wszystkich użytkowników iPhone’ów oraz smartfonów z Androidem jeszcze w tym tygodniu.
Źródło: Google