You are here
A jednak! iPhone 11 i iPhone 11 Pro z modemami LTE od Intela artykuły News 

A jednak! iPhone 11 i iPhone 11 Pro z modemami LTE od Intela

Mimo że spór na linii Apple-Qualcomm został zażegnany, tegoroczne smartfony z serii iPhone 11 oraz 11 Pro pracują wyłącznie pod kontrolą modemów LTE od Intela. Wyjaśniamy, dlaczego Sadownicy dokonali takiego wyboru i jak wpłynie to na użytkownika końcowego.

iPhone 11 Pro
fot. Apple

Serwis PCMag podaje, iż w najnowszych iPhone’ach znalazły się modemy XMM 7660 o Intala. Wygląda więc na to, że Apple użyło ostatniego wyprodukowanego modelu z fabryki dedykowanej rzeczonym chipom. 

iPhone 11 z LTE od Intela

Wszystkie tegoroczne iPhone’y otrzymały modemy LTE od Intela. Dotychczasowo zamówienia dzielone były poprzez wspomnianego wykonawcę oraz firmę Qualcomm. Przez spory pomiędzy koncernami (Apple i Qualcomm) sprawa nieco się skomplikowała i mimo że osiągnięto porozumienie, nie udało się zastosować chipów Qualcomma w tegorocznych iSprzętach. Wszystko przez przedłużające się rozmowy, które spowodowały brak wystarczającego czasu na kwestię projektowo-prodkcyjne iPhone’ów.

Czy użytkownicy odczują to, że Sadownicy postawili wyłącznie na konstrukcje ze stajni Intela? Tak, ale to wbrew pozorom, jest dobra wiadomość. Okazuje się bowiem, że wspomniane modemy są o około 20 procent szybsze od ubiegłorocznych odpowiedników. iPhone 11 obsługuje jednak wyłącznie anteny MIMO 2×2. Pro zapewnia zgodność z MIMO 4×4.

Postaram się o możliwość przetestowania nowych iPhone’ów i sprawdzimy, jak rzeczony sprzęt radzi sobie z zastosowaniami związanymi z LTE. Tymczasem zachęcam was do odwiedzenia naszego sklepu internetowego Vipelektrogadzet.

Źródło: 9to5Mac

Related posts

Leave a Comment