GoogleMaps22x1

Asystent pasa ruchu już w polskiej wersji Google Maps

 

Tytułowa funkcja zadebiutowała w nawigacji od Google już kilka miesięcy temu, lecz cieszyć nią mogli się jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. Całe szczęście dostępność wspomnianego rozwiązania została rozszerzona o kolejne regiony, a w tym Polskę.

GoogleMaps22x1

Choć z nawigacji korzystam niezwykle często, nie wymagam od niej skomplikowanych opcji, dziesiątek ustawień i tym podobnych dodatków. Właściwie interesuje mnie jedynie kilka rzeczy — aktualność map, informacje o ruchu drogowym, tudzież wypadkach oraz w miarę sensowne wyznaczanie trasy. Oczywiście nie gardzę też ostrzeżeniami przed patrolami i fotoradarami, ale od tego mam Yanosika. Do realizacji powyższych zadań idealnie nadają się Mapy od giganta z Mountain View.

Niestety, te nie są idealne i choć nie należę do wymagających użytkowników nawigacji, zauważam pewne braki. Jednym z nich był do wczoraj asystent pasa ruchu, jakże przydatny w obcym mieście oraz autostradach. Na szczęście firma postanowiła uraczyć mnie i miliony podobnych mi userów tymże udogodnieniem. Jestem pewny, iż wielu z was niejednokrotnie odczuwało brak wskazań dotyczących pasa drogi, jaki powinniście zająć. Mylę się? Szczerze wątpię.

Pojawianie się coraz to nowszych i, co ważne, bardzo przydanych funkcji nawigacji Google w moich oczach czyni z niej całkiem przydatne narzędzie, wręcz niezbędne podczas dłuższych podróży. Właściwie, jedynie brak skutecznego systemu ostrzegania przed fotoradarami, patrolami i tym podobnymi „miśkami” trzyma mnie jeszcze, choć częściowo, przy innych rozwiązaniach pokroju Yanosika.

O CB radiu nie chce nawet słyszeć. Uważam ten model komunikacji pomiędzy kierowcami za przestarzały, w dodatku dubluje on funkcje mojego smartfona i co gorsza, jestem zmuszony słuchać komentarzy typu „gdzie stoją ssaki leśne” albo „widzieliście gdzieś automaty do lodów”. To żenujące, szczególnie jeśli jedzie z wami mama, babcia lub inny członek rodziny. 

Źródło: Twitter

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...