aspireR15 750x300

Acer Aspire R 15 – piękno i wydajność w jednym

Wysyp nowości od Acera pokazuje firmę w zupełnie nowym świetle. Najlepszym przykładem jest Aspire R 15.

aspireR15 750x300

Wśród zaprezentowanych laptopów na konferencji next@acer z całą pewnością najbardziej wyróżnił się model Aspire R 15. Nie zabrakło jednak bardziej klasycznego podejścia do technologii. Te pokazano na przykładzie modeli Aspire E oraz Aspire ES 15. Najprzyjemniejszy dla oka wydaje się być ten pierwszy, który dostępny będzie w aż siedmiu wariantach kolorystycznych: Marble White, Steel Grey, Twilight Purple, Red Copper, Obsidian Black, Rococo Red oraz Indigo Blue. Obudowa będzie wykonana ze szczotkowanego aluminium, co już powinno napędzić firmie nowych klientów.

Do tego dochodzi jeszcze mocna specyfikacja, która zapewnia dużą moc obliczeniową. I tak pod obudową nowego E znalazł się procesor Intel Core szóstej generacji oraz GeForce GTX950M. Choć sprzęt przyciąga, to największe zainteresowanie wzbudził Aspire R 15. Ten model również charakteryzuje się wyjątkowym designem, który został doceniony przez kapitułę przyznająca nagrody Red Dot Award. Urządzenie doceniono za połączenie wyjątkowego wyglądu oraz użyteczności.

aspireR15 750x300 1

Obudowa (dolna część) Aspire R 15 została wykonana w 40 procentach z włókna szklanego z domieszką srebra dla zachowania lepszej sztywności. Górna część to już szczotkowane wykończenie nadające urządzeniu odpowiedniego wyglądu. Ciekawe jest to, że wyświetlacz można obrócić prawie o 360 stopni i tym samym z laptopa stworzyć tablet. Umożliwia to także wykorzystanie Aspire jako sprzętu do prowadzenia prezentacji.

Na pokładzie znalazł się procesor z serii Intel Core szóstej generacji, NVidia GeForce 940MX oraz 12 GB RAM DDR4. Do tego dochodzi jeszcze technologia Acer ExoAmp Antenna, która zapewnić ma stabilną łączność bezprzewodową. Bateria ma wytrzymać do 9 godzin pracy, czyli więcej niż moglibyśmy zakładać. Dźwięk przestrzenny, niezależnie od tego w jakiej pozycji ustawimy Aspire, zapewni system TrueHarmony oraz DigitalAudio.

Acer Aspire R 15 w Europie pojawi się już maju, a kosztować ma od 3499 złotych. Aspire E będzie tańszy i zapłacimy za niego od 2199 złotych.

Źródło: Acer
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...