switchalpha12

Acer Switch Alpha 12 chłodzony cieczą

Po raz pierwszy na rynku pojawi się hybryda, która chłodzona będzie inaczej niż wszystkie inne. Oto Switch Alpha 12.

 
switchalpha12
 
Co takiego wyjątkowego jest w hybrydzie Acera? Zacznijmy od wyglądu. Jak przystało na szanującego się producenta, także w Switch Alpha 12 klient dostanie produkt z najwyższej półki. Sprzęt ma aluminiową obudowę, która została dodatkowo przyozdobiona szczotkowaną fakturą. Jednak to co najpiękniejsze, kryje się w środku.
 
Najważniejszą rzeczą, która pojawiła się w urządzeniu jest jego chłodzenie. Do tej pory, najpopularniejszym ze stosowanych rozwiązań było użycie wiatraka. Generował on szum o niewielkiej, choć czasami uciążliwej głośności. Acer zaproponował zupełnie inne rozwiązanie. W Switch Alpha 12 znalazł się bowiem system LiquidLoop. To chłodzenie procesora specjalną cieczą, która zapewnić ma bezgłośną pracę oraz eliminację zbędnych wycięć w obudowie potrzebnych w klasycznych sprzętach. Działanie systemu ma być rewolucyjnym podejściem do tematu i sprawić, że temperatura będzie na stałym poziomie przez cały czas.
 
http://www.youtube.com/watch?v=tet9OnXYRCc
 
Cieszy to, że Acer eksperymentuje, choć nie spotkałem się jeszcze z przypadkiem, żeby komuś przeszkadzał szum z komputerowego wentylatora. Owszem, potrafi być on denerwujący szczególnie wtedy, gdy jest mocno zakurzony lub pracuje na wysokich obrotach. Czy jednak warto tylko z tego powodu wymieniać sprzęt? Na szczęście producent zadbał także o resztę specyfikacji. 12 calowy ekran o rozdzielczości 1440×2160 px ma oczywiście funkcję dotykową, a także obsługę dedykowanego stylusa (kupowany osobno). Procesor Intel Core szóstej generacji, a w zależności od wybranej wersji oferuje 4/8 GB z miejscem na dane 128/256/512 GB typu SSD. Odczepiana klawiatura wyposażona jest w duży touchpad oraz specjalną podstawkę. Dodatkowo Switch Alpha 12 wyposażono w złącze USB typu C.
 
Czy warto zakupić hybrydę? Jeżeli szukamy sprzętu działającego na Windows 10 oraz oferującego duże możliwości jeżeli chodzi o mobilność, to Acerem z całą pewnością powinniśmy się zainteresować. Switch Alpha 12 będzie dostępny w sprzedaży od czerwca, a ceny zaczną się od około 3000 złotych.
 
Źródło: Acer
Fot: jw.

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...