Monitory Acer Slide

Acer BE240Y, BE270U i BE270UA – trzy nowe monitory w ofercie tajwańskiej firmy

W ofercie tajwańskiego producenta pojawiły się trzy nowe modele monitorów BE240Y”, „BE270U” oraz „BE270UA”. Urządzenia firmy „Acer” oferują pełne pokrycie gamy kolorów sRBG, a funkcja „EyeProtect” zmniejsza zmęczenie oczu. Technologia multi-stream umożliwia korzystanie nawet z trzech monitorów jednocześnie.

Monitory Acer Slide

Firma „Acer” wprowadziła do swojego portfolio nowe monitory o symbolach: „BE240Y”, „BE270U” i „BE270UA” o rozdzielczości FHD oraz WQHD. 24- i 27-calowe panele są zamknięte w bezramkowej konstrukcji „ZeroFrame”. Urządzenia zostały opracowane z myślą o specjalistach zajmujących się grafiką, np. fotografach i projektantach stron www, jak również entuzjastach, zajmujących się hobbystycznie fotografią i edycją wideo. Panele IPS gwarantują szerokie kąty widzenia 178 stopni.

Obraz w obrazie, multi-stream, zwiększona produktywność

Funkcja obraz w obrazie (PiP) pozwala użytkownikom oglądać filmy lub wideo podczas pracy. Technologia multi-stream umożliwia korzystanie nawet z trzech monitorów przy użyciu pojedynczego kabla i huba wideo lub połączenie szeregowe kilku wyświetlaczy za pośrednictwem złącza DisplayPort. Konstrukcja bezramkowa zapewnia ciągłość obrazu na wszystkich podłączonych monitorach.

Monitory Acer Screen 1

Seria „Acer BE0” zapewnia pokrycie sRGB wynoszące 100% oraz 6-osiową regulację barw. Monitory „BE270U” i „BE270UA” wyświetlają obraz w formacie 16:9 o jasności 350 cd/m2 i palecie 16,7 miliona barw, natomiast model „BE240Y” wyświetla obraz o jasności 250 cd/m2. Maksymalny współczynnik kontrastu wynosi 100 000 000:1 a czas reakcji jest równy 6 ms. Aby zmniejszyć zmęczenie oczu u użytkowników, „Acer EyeProtect” oferuje szereg funkcji uwzględniających długotrwałe korzystanie z monitora.

Ergonomiczna, wielofunkcyjna podstawa „ErgoStand” umożliwia odchylanie monitora w zakresie od -5 do 35 stopni, jak również jego obrót o 60 stopni, podnoszenie o maks. 15 cm i przekręcenie (pivot) o 90 stopni. Mechanizm szybkiego zwalniania pozwala odłączyć monitor od podstawy, dzięki czemu można go zamontować na ścianie przy użyciu uchwytu „VESA” w celu zaoszczędzenia miejsca na biurku.

Monitory Acer Screen 2

Szybka łączność dzięki portom HDMI z MHL, USB typu C i innym

Monitory oferują szereg opcji z zakresu łączności, w tym porty HDMI, DisplayPort v1.2, Mini DisplayPort, DisplayPort out+SPK i hub USB 3.0. Monitory „BE240Y”/„BE270U” obsługują również standard USB 3.0 oraz umożliwiają ładowanie urządzeń przenośnych za pośrednictwem interfejsu MHL, natomiast gniazdo USB 3.1 typu C w monitorze „BE270UA” pozwala na przesyłanie prądu, danych i wysokiej jakości audio/wideo przy użyciu jednego gniazda. Monitory wyposażono również w dwa głośniki o mocy 2W.

Oprócz norm „ENERGY STAR” and „TCO 7.0” seria „Acer BE0” spełnia także wymogi certyfikatu „EPEAT Gold”, który stanowi najwyższy poziom certyfikacji „EPEAT”. Monitory „Acer” z serii „BE0” są wyposażone w podświetlenie LED, nie zawierają rtęci i zużywają mniej energii niż standardowe wyświetlacze z podświetleniem CCFL, dzięki czemu są bezpieczniejsze dla środowiska.

Monitory Acer Screen 3

Ceny i dostępność

Nowe monitory „Acer BE240Y”, „BE270UA” i BE270U już są dostępne w sklepach. Sugerowane ceny poszczególnych modeli wynoszą odpowiednio od 1 299 PLN, 2 439 PLN i 2 379 PLN. Sprzęt objęty jest 3-letnią gwarancją producenta.

Cechy produktu:

  • 24-calowy monitor w rozdzielczości FHD oraz 27-calowy monitor w rozdzielczości WQHD oferują kąty widzenia wynoszące 178 stopni, oraz bezramkową konstrukcję „ZeroFrame”;

  • dokładne odwzorowanie barw w połączeniu z 100-procentowym pokryciem palety sRGB sprawiają, że „BE0” są dobrym narzędziem dla fotografów, projektantów oraz innych specjalistów zajmujących się grafiką;

  • technologia „Acer EyeProtect” dostarcza szereg funkcji zmniejszających zmęczenie oczu, w tym filtr światła niebieskiego oraz panel antyodblaskowy;

  • technologie picture-in-picture oraz multi-stream umożliwiają wykonywanie kilku zadań naraz;

  • podstawa „ErgoStand” pozwala na pochylanie w zakresie od -5O do 35O oraz podnoszenie i obniżanie monitora w celu zapewnienia optymalnej ergonomii, komfortu i wygody użytkowania;

  • monitory zostały wyposażone w porty USB typu C, HDMI z MHL, DisplayPort, MiniDisplay Port, DisplayPort out+SPK oraz huby USB 3.0.

Monitory Acer Screen

Więcej szczegółów na temat nowych modeli monitorów marki „Acer”: „BE240Y”, „BE270U” oraz „BE270UA” znajdziecie na oficjalnej internetowej stronie tajwańskiego producenta.

Źródło: Acer

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

559 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...