Acer R1 monitor widok od góry

Acer R1 – ultracienki monitor

Acer ostatnio wypuszcza coraz ciekawsze sprzęty. Tym razem postanowił wypuścić na rynek monitor, którego grubość zachwyca.

Acer R1 monitor widok od góry

Czytając o tym, jak cienki jest najnowszy monitor wypuszczony przez Acera, zastanawialiśmy się, czy przypadkiem nie popełniono błędu. Stacjonarny sprzęt zawsze wyróżniał się na tle tych mobilnych tym, że był zdecydowanie większy. Sprawdzało się to w przypadku blaszaków, ale od jakiegoś czasu można zaobserwować nowy trend. Producenci dążą do tego, by ich urządzenia był smuklejsze, a przy tym oferowały dokładnie to samo co zawsze. Czyli wysoką jakość.

W przypadku Acer R1 tak ma właśnie być. Zanim przejdziemy jednak do właściwości monitora, warto wspomnieć o jego gabarytach. Otóż R1 w najcieńszym miejscu ma tylko 7 milimetrów grubości. Czyli można założyć, że jest to szerokość zwykłego długopisu. Dodatkowo praktycznie w ogóle zrezygnowano z ramek na około ekranu. Dzięki temu całość prezentuje się naprawdę smukło. Jedyne co może odrobinę przeszkadzać to podstawa, która wydaje się niedopasowana do designu urządzenia. Okrąg umieszczony pod ekranem niezbyt pasuje do całości, choć to oczywiście kwestia gustu.

http://www.youtube.com/watch?v=He6wGhKPt7A

Wyświetlacz wykonano w technologii IPS, a oferowana przez niego rozdzielczość to FullHD (1920×1080 px). Cieszą też szerokie kąt widzenia, bo wynoszące aż 178 stopni. Obraz odświeżany jest z częstotliwością 60 Hz przy czasie reakcji wynoszącym 4ms. Jeżeli chodzi o odwzorowanie barwne, to Acer R1 nie ma powodów do wstydu. 98% kolorów palety SRGB oraz 75% AdobeRGB to zacny wynik. Pozycję ekranu można regulować o 15 stopni.

Acer R1 wyposażono także w funkcje, które mają polepszyć pracę. Znajdzie się więc miejsce na Bluelight Filter, czyli eliminowanie szkodliwego niebieskiego światła czy Flickerless odpowiedzialne za to, by obraz nie migotał (podświetlenie jest niezależne od częstotliwości napięcia zasilającego). Wyświetlacz został pokryty matową powłoką, która zmniejsza refleksy świetlne. R1 pojawi się w trzech rozmiarach – 21,5 (619 zł), 23 (709 zł) oraz 27 cali (1149 zł). Do sprzedaży monitor trafić ma już pod koniec tego miesiąca.

Źródło: Acer
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...