Bluboo Xfire 2 tył smartfona

Bluboo Xfire 2 – średniaczek z gadżetem flagowca

Kolejny model Bluboo trafia na nasz rynek i podobnie jak w przypadku Picasso, mamy do czynienia z interesującym przykładem tego, że za niewielkie pieniądze można otrzymać ciekawego smartfona.

Bluboo Xfire 2 tył smartfona

Do naszego kraju trafia coraz więcej sprzętów, które jeszcze jakiś czas temu wydawały się nieosiągalne. Wprawdzie cały czas większość z nich można zakwalifikować do tak zwanej „średniej półki”, ale w przypadku modeli z Chin, ta granica powoli się zaciera. Dlaczego? Bo w tym przypadku specyfikacja często nie pasuje do metki z ceną. Niejednokrotnie przekonaliśmy się, że za niewielkie pieniądze udaje się stworzyć smartfona godnego uwagi.

Czy w przypadku kolejnego Bluboo jest tak samo? Można zaryzykować stwierdzenie, że tak. Przede wszystkim rzeczą, która najbardziej przyciąga w tym modelu, jest jego cena. Za Bluboo Xfire 2 przyjdzie nam zapłacić bowiem 349 złotych. I choć za taką cenę nie spodziewalibyśmy się czegoś niesamowitego, to w środku smartfon ma całkiem interesujące podzespoły. Oczywiście model nie będzie w stanie konkurować ze wszystkimi słuchawkami, które są obecne na rynku, ale na papierze prezentuje się naprawdę przyzwoicie.

Bludoo Xfire 2 przód smartfona

Pierwsze co rzuca się w oczy to obudowa, która w całości została wykonana z aluminium. Gustownie zaokrąglone krawędzie i szkło w 2.5D nadają smartfonowi nowoczesnego wyglądu. Obudowa obiektywu umieszczonego na tylnych pleckach przypomina rozwiązania znane już z np. Honora 7, ale nie jest to żaden przytyk. Warto wziąć pod uwagę to, że za taką cenę nie dostaniemy sprzętu rewolucyjnego pod każdym względem, ale Xfire 2 prezentuje się na zdjęciach znakomicie. Wykorzystane materiały powinny też zapewnić dobre leżenie w dłoni.

Pod maską znajduje się czterordzeniowy MediaTek MT6580, którego pracę ma wspierać 1 GB RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 8 GB, ale przestrzeń można zwiększyć do 64 GB za pomocą karty microSD. Aparaty nie zachwycają, ale 8 oraz 5 Mpix z pewnością wystarczy do „strzelenia” zdjęcia na szybko. Do tego dochodzi jeszcze obsługa dwóch kart SIM. Ciekawe jest to, że smartfon ma… czytnik linii papilarnych. Coś raczej niespotykanego w telefonach z tego segmentu. Pytanie tylko, jak będzie się on sprawował. To jednak całkiem ciekawe rozwiązanie, bo teraz praktycznie każdy będzie mógł spróbować, czy pasuje mu takie rozwiązanie, a jednocześnie nie będzie musiał wydawać zbyt dużo.

Bluboo Xfire 2 działa na Androidzie 5.1, a 5 calowy wyświetlacz IPS (rozdzielczość 1280×720 px) zdaje się pasować do niego idealnie. Kupując go z polskiej dystrybucji klient może liczyć na 24-miesięczną gwarancję.

Źródło: CK MEDIATOR
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...