Deadlight Slide

Deadlight: Director’s Cut w planie wydawniczym firmy Techland – polska data premiery oraz pierwszy zwiastun ujawnione

Firma „Techland”, oficjalny partner „Koch Media” na rynku polskim, ogłosiła, iż pod koniec czerwca swoją rynkową premierę będzie miała zremasterowana wersja gry „Deadlight” – dwuwymiarowej platformówki z 2012 roku.

Deadlight Slide

Za odświeżoną wersją „Deadlight” tak jak miało to miejsce w przypadku oryginału ponownie stoi studio „Tequila Works”. Zmienił się jedynie wydawca, którym tym razem zostało „Deep Silver” odpowiedzialne za wydanie tytułu w wersji cyfrowej i pudełkowej.

Akcja gry toczy się w fikcyjnej przeszłości, w roku 1986. Świat za sprawą tajemniczego wirusa zamienił się w miejsce opanowane przez zombie. Ludzkość żyje w czasach, kiedy nie istniały jeszcze smartfony, a internet dopiero raczkował. W obliczu panującej dezinformacji przyjdzie nam pokierować losami Randalla Wayne’a, który wyrusza w podróż do tak zwanego bezpiecznego punktu, gdzie czekać mają na niego żona i córka.

Deadlight screen 1

Nie tylko realia, w jakich rozgrywa się „Deadlight”, są oryginalne. Niesamowicie wciągająca jest również rozgrywka. Gracz wciela się w postać, która nie jest wyszkolonym żołnierzem. W starciach z przeciwnikami musi wykazać się sprytem i podejściem taktycznym, gdyż bezpośrednie starcia mogą być zgubne w skutkach. komentuje Dyrektor ds. Marketingu i PR Wydawnictwa „Techland”, Tomasz Gawlikowski.

„Deadlight: Director’s Cut” jest platformówką 2,5 D, w której twórcy skupili się w głównej mierze na eksplorowaniu kolejnych lokacji, rozwiązywaniu zagadek oraz walce z żywymi trupami. Nasz bohater ma mocno ograniczony dostęp do broni palnej oraz amunicji, przez co ratować się musi m.in. toporkiem strażackim oraz innymi przedmiotami, które uda mu się odnaleźć podczas rozgrywki. Oprócz tego graczowi przyjdzie zmierzyć się z sekwencjami zręcznościowymi czy mini-zagadkami środowiskowymi pokroju przesuwania skrzyń, byśmy mogli dostać się w niedostępne normalnie rejony.

Deadlight screen

Pudełkowa wersja tytułu doczekała się poprawionej oprawy godnej nowej generacji konsol. Developerzy zatroszczyli się o zestaw dodatkowych animacji, ulepszone sterowanie, najwyższy poziom trudności „Nightmare” oraz niewidziany wcześniej system rankingowy – „Survival Arena”. Wszystko to w rozdzielczości podbitej do 1080p. Ponadto wraz z grą gracze otrzymają artbook i dzienniki developerskie ukazujące kulisy produkcji.

Szczególną uwagę należy tutaj zwrócić na artystyczny styl gry. Autorzy wzorcowo operują cieniem, który skrywa także postać głównego bohatera, a całość uzupełniają klimatyczne sceny filmowe, kojarzące się z ruchomym komiksem. Oryginalny „Deadlight” okazał się jednym z największych hitów cyfrowej platformy „Xbox Live Arcade”. Wystarczy przypomnieć, iż opisywany survival horror był nominowany do prestiżowej nagrody „Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych” (BAFTA) w kategorii „Debiutująca gra”.

Deadlight screen 2

Gra „Deadlight: Director’s Cut” na sklepowych półkach pojawi się 21 czerwca, a jej sugerowana cena ustalona została na 59,90 złotych za wersję „PC” oraz 99,90 złotych za edycje dedykowane konsolom: „PlayStation 4” i „Xbox One”. Warto zaznaczyć, że w tytuł po raz pierwszy będą mogli zagrać posiadacze sprzętu firmy „Sony”.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows XP SP3/Vista/7;
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2 GHz lub lepszy;
  • Pamięć operacyjna: 2 GB;
  • Dysk twardy: 5 GB;
  • Karta grafiki: Shader model 3.0 support.

Rekomendowane wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows XP SP3/Vista/7;
  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2 GHz lub lepszy;
  • Pamięć operacyjna: 4 GB;
  • Dysk twardy: 5 GB;
  • Karta grafiki: Karta 512MB lub lepsza.

http://www.youtube.com/watch?v=oQzKvioGyGQ

Wprawne oko wychwyci, iż produkt stylem graficznym bradzo przypomina produkcję „This War of Mine” polskiej ekipy „11 bit studios”, co samo w sobie nie jest złe.

Źródło: Techland

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...