ADATALightningCardReader750x300

ADATA Lightning Card Reader – czytnik kart pamięci dla urządzeń z iOS-em już w Polsce

Karty pamięci w sprzęcie z logiem nadgryzionego jabłka? Jest na to sposób – wystarczy zaopatrzyć się w tytułowy gadżet, dzięki któremu możliwy stanie się dwustronny transfer danych pomiędzy urządzeniami z iOS-em a zewnętrznymi nośnikami.

ADATALightningCardReader750x300

Firma ADATA posiada w swojej ofercie produkty mogące poszczycić się pełną kompatybilnością z urządzeniami pracującymi pod kontrolą mobilnego systemu Apple. Teraz dołącza do nich Lightning Card Reader, który uzyskał certyfikat MFi, co jest równocześnie gwarantem prawidłowej współpracy z iSprzętem (od iOS 7 wzwyż).

Wspomniany gadżet przeznaczony jest do użytkowania wraz z urządzeniami wyposażonymi w złącze lightning. Dzięki dedykowanej aplikacji Power Drive, którą można pobrać z App Store, użytkownik zyskuje możliwość odczytu zdjęć, dokumentów oraz innych danych umieszczonych na kartach SD/MicroSD. Naturalnie transfer działa także w drugą stronę, umożliwiając zapisywanie plików na zewnętrznej pamięci.

ADATALightningCardReader

Wymiary urządzenia wynoszące 132 x 39 x 88 mm w połączeniu z niewielką wagą 10 g czynią Lightning Card Reader niezwykle mobilnym rozwiązaniem. Producent zapewnia, że przewód zastosowany w tymże sprzęcie jest odporny na zgniecenia oraz przypadkowe uszkodzenia. Cóż – chętnie skonfrontowałbym to z rzeczywistością, poddając kabel lekkim „torturom”. Mam nadzieję, iż nadąży się ku temu okazja. Nie mniej jednak wydając 269 zł, gdyż tyle wynosi sugerowana cena detaliczna LCR, wolałbym nie ryzykować jego przypadkowego zniszczenia.

Zastanawiam się, czy podobne rozwiązania w przypadku iPhone’ów oraz iPadów są w ogóle potrzebne? Przenoszenie danych oraz backup? Wydaje mi się, że od tego mamy dzisiaj technologie bezprzewodowe, jednak tutaj dochodzi kwestia bezpieczeństwa. Nie każdy ufa „chmurom” i właśnie takie osoby szczególnie docenią propozycję firmy ADATA.

Źródło: Informacja prasowa – ADATA.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...