AdobePortfolio750x300

Portfolio – nowy produkt Adobe pomoże Ci stworzyć prostą, ale oryginalną stronę www

Adobe Portfolio to nic innego jak webowy edytor, dzięki któremu stworzymy od podstaw własną stronę internetową. Mało tego, bezpośrednio z poziomu aplikacji możemy zarządzać „postawioną” już przez nas witryną. Zapowiada się interesująco…

AdobePortfolio750x300

W dzisiejszych czasach znajomość HTML-a, choćby ta podstawowa, jest coraz częściej wymagana przez pracodawców. Nic dziwnego, żyjemy w sieci i tam też firmy szukają klientów. Do sprawnego działania na wspomnianym rynku konieczna jest znajomość mechanizmów, z których ten się składa.

Cóż – właśnie tak do niedawna myślałem, ale premiery coraz to ciekawszych edytorów strony www dobitnie pokazują, że jestem w błędzie. Za przykład weźmy udostępniony wczoraj Adobe Portfolio – to narzędzie, które przeprowadzi nas „za rączkę” przez cały proces tworzenia treści internetowej i w dodatku przedstawi wszystko w postaci przystępnych grafik. Czegoż chcieć więcej – prostota, wygoda i brak konieczności znajomości programowania w HTML/CSS.

Jak przebiega proces tworzenia treści w AP? Na początku musimy wybrać jeden z kilku szablonów, które będą podstawą do edycji całej witryny. Możemy teraz dostosować do swoich wymagań większość elementów strony. Co ciekawe, możemy sprawdzić, jaki będzie ostateczny kształt naszej www, w zależności od rozmiaru oraz rozdzielczości ekranów, na których treści będą odtwarzane. Sprytne.

AdobePortfolio1

Należy jednak pamiętać, że nie jest to narzędzie profesjonalne i sprawdzi się wyłącznie w przypadku nieskomplikowanych projektów. Nie mniej jednak twórcom należą się brawa za wprowadzenie możliwości podpięcia własnej domeny, rezygnując tym samym z adresu XXX.myportfolio.com.

Niestety z możliwości edytora skorzystają jedyne posiadacze aktywnej subskrypcji Adobe Creatie Cloud. Cóż – chyba nikt nie spodziewał się, iż firma rozda tak ciekawy produkt za darmo? Nie wiem jak wy, ale ja nie miałem na tym polu złudzeń. Czy warto wydać 12,29 euro miesięcznie (w przypadku najtańszej licencji do PS i LR)? Na tę chwilę nie będę wyrokować, gdyż wolałbym najpierw lepiej poznać narzędzie, do czego też was zachęcam.

Źródło:  Blogs.adobe

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...