You are here
AdBlock staje się bezużyteczny News 

AdBlock staje się bezużyteczny

Reklamy w Internecie powodują wiele sporów. Z jednej strony nie chcemy ich oglądać, bo szkoda czasu, mamy już ich dość w telewizji, ale z drugiej strony firmy na tym zarabiają i utrzymują się z tego portale, a my z nich korzystamy. AdBlock Plus blokował reklamy, ale niestety koniec sielanki.

adblock

AdBlock był bardzo przydatnym narzędziem do blokowania reklam. Wiele osób z niego korzystało. Oczywiście strony internetowe wykrywały, kto używał tego dodatku i potrafiły całkiem zablokować dostępne treści, ale teraz już i przeglądarki przestają korzystać z AdBlocka. Użytkownicy Google Chrome i wtyczki blokującej reklamy informują, że na serwisie YouTube zaczęły być wyświetlane płatne treści, mimo aktywowanego programu. Czyżby Google troszczyło się tak o swoich partnerów handlowych? YouTube i Chrome należą do giganta z Mountain View, tak więc jakaś logika w tym jest. Google zarabia na reklamach i chce, aby było ich jeszcze więcej. Ale co na to użytkownicy? Zadowoleni nie będą. Alternatywy dla Chroma brak. Inne przeglądarki nie mają aż tylu opcji. Mozilla ma poważne problemy, Opera jest wciąż za prosta, więc chyba pora przyzwyczaić się do reklam.

Zbliżają się czasy, kiedy AdBlock Plus i jemu podobne programy będą spychane na margines i blokowane przez producentów oprogramowania. Rozumiem wielkie korporacje, które zarabiają na tych reklamach, ale z drugiej strony wiem, jak nurzące jest ich oglądanie. Przychodzi mi do głowy tylko jedno powiedzenie: „Nie ma nic za darmo” i to w obecnej sytuacji jest jak najbardziej słuszne stwierdzenie. Chcesz oglądać, to oglądaj wszystko!

źródło: neowin

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment