Adobe Lightroom Mobile – już w Google Play

Lightroom w wersji mobilnej pojawił się w Apple AppStore prawie rok temu. Dziś debiutuje w Google Play, lecz skorzystają z niego jedynie posiadacze smartfonów. Czyżby Adobe zapomniało o tabletach z zielonym robotem?

Light2

Lightroom jest najpopularniejszym i najbardziej rozbudowanym programem do edycji oraz katalogowania zdjęć. Narzędzia jakie oferuje są doceniane nie tylko przez amatorów fotografii. Profesjonaliści sięgają po niego równie chętnie. Nic dziwnego, że Adobe zdecydowało się wydać mobilną wersję tegoż jakże użytecznego kombajnu.

Light3

Niestety, nie ma róży bez kolców. Chcąc w pełni cieszyć się możliwościami Lightrooma, należy spełnić kilka warunków. Pierwszym z nich jest konieczność dołączenia do subskrybentów usługi Creative Cloud (możemy skorzystać z 30 darmowych dni testowych). Osoby korzystające z wersji desktopowej opisywanej aplikacji potraktują jej mobilny odpowiednik jako uzupełnienie, więc nie poniosą dodatkowych kosztów. Dla pozostałych sprawa może okazać się zwyczajnie nieopłacalna.

Jeśli rozważacie zakup Lightrooma, sprawdźcie najpierw sprzęt, na jakim zamierzacie go „odpalić”. Bez 8 GB pamięci flash czy czterordzeniowej jednostki o taktowaniu 1,7 GHz możemy o LR zwyczajnie zapomnieć. Również „świeżość” systemu ma tu znaczenie, gdyż do uruchomienia aplikacji wymagany jest Android w wersji JellyBean, KitKat lub Lollipop.

 Screenshot 2015-01-16-10-54-44

No dobrze, przejdźmy teraz do zalet mobilnej wersji LR. Otóż, program pozwoli na pełną synchronizację zdjęć, ich organizację oraz zaawansowaną (jak na mobile) edycję. Wszystko to wykonamy w przyjaznym oraz przyjemnym dla oka środowisku. Co tu ukrywać – interfejs produktów Adobe może się podobać.

Najlepiej jednak, jeśli przed decyzją o ewentualnym wykupieniu subskrypcji Creative Cloud sprawdzicie rozwiązanie na własnej skórze. W tym celu wystarczy udać się do Google Play i pobrać Adobe Lightroom Mobile. Następnie zostaje już tylko rejestracja w usłudze. Życzymy miłej zabawy. 

Źróło: Android Police.

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...