invo

Automatyczny tryb incognito zmierza do przeglądarki Google Chrome

Gigant z Mountain View otrzymał właśnie patent na technologię, która pozwoli przeglądarce na automatyczne uruchomienie trybu prywatnego. Zapominalscy wielbiciele „niegrzecznej strony” internetu mogą odetchnąć z ulgą – domownicy nie odkryją już przez przypadek, w jakie rejony sieci Ci się zapuszczają.

invo

Zacznijmy od tego, jak działa tryb incognito. Nie jest to remedium na pełną prywatność, a jedynie funkcja przeglądania witryn, dzięki której Chrome rezygnuje z zapisywania pewnych aktywności usera. Mam tu na myśli autouzupełnianie, hasła, historię oraz ciasteczka, dzięki czemu osoby współdzielące z nami komputer nie dostaną się do informacji na temat tego, jakie portale oglądamy. Oczywiście zaawansowani użytkownicy bez problemu odnajdą wspomniane dane, lecz dla przeciętnego Kowalskiego proces ten zdaje się niewykonalny.

zPrivate-Browsing-Thetechhackezr

Problem w tym, że tryb incognito trzeba każdorazowo uruchomić, o czym często zapominają osoby odwiedzające „brzydkie” strony. Z pomocą ma przyjść rozwiązanie w postaci automatyzacji tej czynności. Odpowiedni algorytm będzie analizował witryny pod kątem zasadności włączenia opisywanej opcji. Jeśli uzna, że nasza prywatność może zostać naruszona (np. strony XXX czy witryny, na których wymagane jest podawanie nr. kart kredytowych) z automatu uruchomi tryb incognito.

Od uzyskania patentu do wdrożenia go w życie może jednak upłynąć sporo czasu. Dla dobra pewnej grupy internautów rozwiązanie powinno zagościć w Google Chrome jak najszybciej i to nie pozostawia wątpliwości.

Źródło: TheNextWeb

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...